SP OŁAWA

naglowek-cover.png
Baner nagłówkowyBaner nagłówkowyBaner nagłówkowy
Miasto Oława
Miasto i Gmina Jelcz-Laskowice
Gmina Oława
Gmina Domaniów
Temperatura powietrza
13,8°C
Temperatura odczuwalna
11,4°C
  Wilgotność powietrza
51,0%
  Ciśnienie Atmosferyczne
1 005,5hPa
         Prędkość wiatru
6,1m/s
Kierunek wiatru
W
meteo stacja
meteo
Koronawirus2.jpg
Kolejka KM.png
Portal mapowy.png
Przewodnik.png
Biuro rzeczy.png
Lex2.png
Dyzury aptek2.png
Powiat w liczbach2 - baner.png
Album przyroda powiatu.png
Patronat2.png
RODO5.png
PCPR.png
RK3.png
PUP.png
PZD.png
EPUAP.png
Dziennii.png
baner info3.png
ZPP2.png
Baner1.png
grafika
Mieszkaniec powiatu konstruuje minisatelitę
Poniedziałek  /  05-03-2018  /  Ilość wyświetleń: 634

Drużyna Uncanny Probe, której członkiem jest mieszkaniec powiatu oławskiego Cezary Troska (17 l.), bierze udział w międzynarodowym konkursie CanSatLogotyp

Młody konstruktor należy do jednego z 25 zespołów z całej Polski rywalizujących o miejsce w kwietniowym ogólnopolskim finale CanSatu. Jest to międzynarodowy konkurs, który zachęca uczniów do samodzielnego konstruowania minisatelitów (urządzenie musi zmieścić się w pojemniku o wymiarach puszki od napoju 330 ml) i prowadzenia za ich pomocą badań naukowych.

Pomimo miniaturowej wielkości, satelity będą prawdziwymi stacjami badawczymi, zdolnymi do prowadzenia dokładnych pomiarów środowiska. Satelita Uncanny Probe ma zostać zrzucona z wysokości 3 km, a podczas opadania sensory w niej zamieszczone pozyskają szczegółowe dane dotyczące otoczenia, które w czasie rzeczywistym będą przesyłane do stacji naziemnej. Satelita, za pomocą dołączonego spadochronu, ma również za zadanie wylądować jak najbliżej oznaczonego punktu na powierzchni Ziemi.

Konkurs organizowany jest przez Europejską Agencję Kosmiczną, natomiast za etap krajowy odpowiada Centrum Nauki Kopernik. Finały CanSat Polska 2018 odbędą się w kwietniu.

W jaki sposób każdy z nas może powiększyć szanse na kwalifikację zespołu do finału ogólnopolskiego CanSatu? Tego można dowiedzieć się z fanpage'a drużyny: www.facebook.com/Uncanny-Probe-331031377399485/

Członkowie drużyny Unccany Probe

Drużyna Uncanny Probe


 

Pdf
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ