Nowa jakosc2.png
Przeczytaj o powiecie oławskim w magazynie turystycznym
Czwartek  /  12-01-2017  /  Ilość wyświetleń: 937

W sklepach jest już do nabycia najnowszy numer kwartalnika „Na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie”, w którym szeroko opisano atrakcje powiatu oławskiego. W czasopiśmie znajdziemy ciekawostki o zamkach, pałacach, kościołach i wielu turystycznych miejscach znajdujących się w naszej lokalnej ojczyźnie

„Na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie” to magazyn poświęcony turystyce, kulturze, gospodarce i samorządowi terytorialnemu. W kwartalniku poruszane są sprawy społeczne, które mają na celu zbudowanie tożsamości regionalnej. Czasopismo jest dostępne w salonach sieci Empik w trzech województwach: dolnośląskim, opolskim i śląskim (najczęściej publikacja znajduje się w dziale „turystyka i geografia”). We Wrocławiu magazyn można również kupić w Księgarni Archidiecezjalnej oraz w Klubie Muzyki i Literatury. Warto przypomnieć, że w Empiku czasopismo można będzie nabyć przez najbliższe trzy miesiące. Swój salon firma ma również w Galerii Oławskiej, przy ul. Lipowej.

Najnowszy numer magazynu w dużej mierze poświęcony jest atrakcjom turystycznym i kulturalnym powiatu oławskiego. W kwartalniku przeczytamy o pałacach w: Jakubowicach, Oleśnicy Małej i Jelczu-Laskowicach. Dowiemy się jaki związek z ziemią oławską miał magnacki ród Sobieskich, i gdzie stacjonowali oławscy huzarzy. W czasopiśmie nie mogło zabraknąć informacji o najpopularniejszym drzewie w regionie – Dębie Słowianin z Dębiny, który w 2014 roku zdobył tytuł Drzewa Roku w Polsce. Te i wiele więcej ciekawostek turystyczno-kulturalnych powiatu oławskiego znajduje się w najnowszym numerze kwartalnika „Na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie”.

- Udajmy się więc w podróż po powiecie oławskim, zobaczycie Państwo, że nie będzie to czas zmarnowany. Nie byłoby jej, gdyby nie inspiracja i pomoc pana Zdzisława Brezdenia, starosty oławskiego, któremu za wsparcie serdecznie dziękuję - napisał w magazynie redaktor naczelny kwartalnika „Na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie” Marek Perzyński.

Zdjęcie poglądowe