SP OŁAWA

naglowek-cover.png
Baner nagłówkowyBaner nagłówkowyBaner nagłówkowy
Miasto Oława
Miasto i Gmina Jelcz-Laskowice
Gmina Oława
Gmina Domaniów
Temperatura powietrza
13,8°C
Temperatura odczuwalna
11,4°C
  Wilgotność powietrza
51,0%
  Ciśnienie Atmosferyczne
1 005,5hPa
         Prędkość wiatru
6,1m/s
Kierunek wiatru
W
meteo stacja
meteo
Punkty szczepień w powiecie.jpg
Kolejka KM.png
Portal mapowy.png
Przewodnik.png
Lex2.png
BZK.png
Biuro rzeczy.png
Dyzury aptek2.png
Patronat2.png
Album przyroda powiatu.png
Powiat w liczbach2 - baner.png
PCPR.png
PUP.png
PZD.png
RODO5.png
EPUAP.png
Baner1.png
ZPP2.png
baner info3.png
Dziennii.png
grafika
Załączniki:
Rajd ekologiczny przejedzie przez Oławę
Czwartek  /  25-04-2019  /  Ilość wyświetleń: 479

W środę 1 maja już po raz szósty z wrocławskiego Rynku wystartuje rajdokonferencja "Vehicles of the Future". Jej uczestnicy przejadą swoimi pojazdami m.in. przez Częstochowę, Kraków, Lwów, Tarnopol i Warszawę. W Oławie zatrzymają się przed pomnikiem „Niepodległej”

VI Rajd ekologiczny będzie trwał do 6 maja i adresowany jest głównie do młodych naukowców, studentów i doktorantów, którzy swoją działalność naukową koncentrują wokół zagadnień związanych z konstrukcją i energetyką pojazdów, w tym „pojazdów przyszłości”. Do udziału w wydarzeniu organizatorzy zapraszają jednak także wszystkich motocyklistów i kierowców pojazdów użytkowych, którym leży na sercu troska o dobro naszego kraju. Przedsięwzięcie jest syntezą publicznej prezentacji efektów pracy twórczej, wymiany myśli studentów, hobbystów i doświadczonych naukowców oraz kształtowania postaw patriotycznych. Realizowane jest w formie pokazu alternatywnych konstrukcji pojazdów, klasycznej konferencji naukowej, promowania postaw obywatelskich oraz rajdu śladami wybitnych Rodaków i świętych miejsc dla każdego Polaka.

Prototypowe konstrukcje pojazdów mechanicznych zostaną zaprezentowane na Wrocławskim Rynku, a pojazdy użytkowe (motocykle i samochody) z napędami proekologicznymi na trasie: Wrocław – Oława – Namysłów – Mokra k. Częstochowy – Jasna Góra Zwycięstwa – Kraków – Lwów – Kamieniec Podolski – Okopy św. Trójcy – Chocim – Kuryłówka k. Chmielnika – Tarnopol – Huta Pieniacka – Olesko – Lublin – Warszawa.

RAJDOWCY ODWIEDZĄ OŁAWĘ

Uczestnicy rajdokonferencji przyjazd do Oławy i rozpoczęcie uroczystości zaplanowali na godzinę 9:45. O godzinie 10:00 przed Pomnikiem 100-lecia Niepodległej, u zbiegu ulic spacerowej i 1 Maja, zostanie oddany hołd bohaterom i odtworzony hymn państwowy. Następnie uczestnicy rajdu wraz z przedstawicielami samorządu powiatowego złożą kwiaty i zapalą znicze przed pomnikiem. W ten sposób uczestnicy rajdu uczczą przypadające w tym roku: 100. rocznicę wybuchu I Powstania Śląskiego, 80. rocznicę wojny obronnej z dwoma agresorami w 1939 r., 75. rocznicę Bitwy o Monte Cassino oraz 450-lecie Unii Lubelskiej.

Organizatorem rajdokonferencji jest Wydział Mechaniczno-Energetyczny Politechniki Wrocławskiej przy współpracy z Instytutem Transportu Samochodowego w Warszawie oraz Wydziałem Inżynierii Mechanicznej i Robotyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Motto Rajdokonferencji: Kocham Polskę i Ty ją kochaj. Hasło tegorocznej edycji: Pamięć o przeszłości w stuleciu odzyskiwania niepodległości wyzwaniem do obrony i rozkwitu Rzeczypospolitej.

Patronat nad wydarzeniem objęli Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki oraz rektor Politechniki Wrocławskiej prof. Cezary Madryas.

ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W OŁAWSKICH UROCZYSTOŚCIACH!

Informacje dotyczące VI Polskiego Rajdu Ekologicznego znajdują się na stronie www.vehiclesofthefuture.pwr.edu.pl.

 

 

Pdf
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ