Znajdź swoją zgubę w Biurze Rzeczy Znalezionych
Poniedziałek  /  12-08-2013  /  Ilość wyświetleń: 1833

Letniemu entuzjazmowi i wypadom w plener - nad wodę, na łąkę czy do lasu towarzyszy zwykle pośpiech, beztroska i roztargnienie - słowem łatwiej jest niż zwykle zgubić jakąś cenną rzecz

Jeśli już zgubiłeś coś wartościowego na terenie powiatu oławskiego i nie wiesz gdzie szukać, sprawdź czy nie ma Twojej zguby w Biurze Rzeczy Znalezionych, które mieści się w budynku Starostwa Powiatowego w Oławie, przy ulicy 3 Maja 1 (IV piętro, pokój 429).

Biuro jest czynne codziennie, w godzinach urzędowania starostwa. Aby się nie fatygować i sprawdzić, czy zguba się odnalazła, można również zadzwonić do biura, pod numer 71 301-15-52, podać opis zgubionego przedmiotu i dowiedzieć się, czy przypadkiem nie trafił tutaj. Każdy przedmiot można odebrać, o ile potrafimy udowodnić, że dana rzecz należy właśnie do nas. Najczęściej należy przedstawić dowód zakupu, albo opisać cechy charakterystyczne.

Znalezione rzeczy zgodnie z przepisami będą przechowywane przez 3 lata, od dnia wywieszenia wezwania na tablicy ogłoszeń starostwa. Po tym okresie przedmioty te przejdą na rzecz Skarbu Państwa. Regulamin biura wraz z załącznikami (pokwitowaniem odbioru rzeczy znalezionej, oświadczeniem o zgubieniu rzeczy i protokołem wydania rzeczy z depozytu) jest udostępniony w BIP-ie starostwa.