SP OŁAWA

naglowek-cover.png
Baner nagłówkowyBaner nagłówkowyBaner nagłówkowy
Miasto Oława
Miasto i Gmina Jelcz-Laskowice
Gmina Oława
Gmina Domaniów
Temperatura powietrza
13,8°C
Temperatura odczuwalna
11,4°C
  Wilgotność powietrza
51,0%
  Ciśnienie Atmosferyczne
1 005,5hPa
         Prędkość wiatru
6,1m/s
Kierunek wiatru
W
meteo stacja
meteo
Punkty szczepień w powiecie.jpg
Kolejka KM.png
Portal mapowy.png
Przewodnik.png
Lex2.png
BZK.png
Biuro rzeczy.png
Dyzury aptek2.png
Patronat2.png
Album przyroda powiatu.png
Powiat w liczbach2 - baner.png
PCPR.png
PUP.png
PZD.png
RODO5.png
EPUAP.png
Baner1.png
ZPP2.png
baner info3.png
Dziennii.png
grafika
Starostwo wydało album, promujący przyrodę powiatu oławskiego
Piątek  /  05-12-2014  /  Ilość wyświetleń: 7570

Ukazał się nowy, trójjęzyczny album (z tekstami po polsku, niemiecku i angielsku), wydany z inicjatywy starostwa, autorstwa uznanego fotografika Grzegorza Bobrowicza, promujący przyrodę powiatu oławskiego. Publikacja zawiera charakterystykę przyrodniczą powiatu oraz przegląd ekosystemów, a przede wszystkim olśniewa niezwykle atrakcyjnymi fotografiami

Album nie jest przewidziany do celów komercyjnych, ale jego egzemplarze zostaną przekazane do wielu publicznych jednostek m.in. szkół i bibliotek, tak aby mogło z nich skorzystać jak najwięcej mieszkańców. Internautów zachęcamy do zapoznania się z wersją elektroniczną zamieszczoną poniżej. Publikacja została dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

- Samorząd Powiatu Oławskiego jest jednym z beneficjentów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Od lat razem wspieramy inicjatywy proekologiczne w naszym regionie. Teraz wspólnie oddajemy w Państwa ręce ten wyjątkowy album przyrodniczy – mówi starosta Zdzisław Brezdeń. - Pochwalmy się zasobami naturalnymi ziemi oławskiej, bogactwem przyrody i wspaniałymi terenami rekreacyjnymi.

Publikacja jest skierowana do wszystkich osób chcących obcować ze światem natury naszego powiatu. Odbiorcami książki są zarówno turyści jak i mieszkańcy, pragnący zapoznać się bliżej z walorami przyrodniczymi zamieszkiwanej okolicy.  Wskazane w albumie interesujące przyrodniczo miejsca stanowić mogą propozycję rozszerzenia oferty spędzenia wolnego czasu podczas wycieczek, wędrówek, spływów, a nawet krótkich spacerów po okolicy.

- Jestem przekonany, że lektura albumu, w którym prezentujemy zdjęcia i opisy skarbów natury, zachęci czytelników nie tylko do ich poznawania, ale uświadomi wszystkim konieczność zachowania dziedzictwa świata przyrody i przyczyni się do wyznaczenia kierunków zrównoważonego rozwoju społecznego i gospodarczego - podsumowuje szef Zarządu Powiatu.

Wartość zadania: 39.813,5 zł

Dotacja WFOŚiGW we Wrocławiu: 19.900 zł

Okładka albumu "Przyroda powiatu oławskiego" - aby otworzyć wersję elektroniczną, należy kliknąć poniżej 

www.wfosigw.wroclaw.pl


Pdf
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ