Koronawirus2.jpg
Chroń swoje dane w Internecie!
Piątek  /  30-03-2018  /  Ilość wyświetleń: 949

„Chroń swoje dane w Internecie”- to tytuł międzyszkolnego konkursu plastycznego zorganizowanego przez Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Generalny Inspektorat Ochrony Danych Osobowych, Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, Starostwo Powiatowe w Oławie i Burmistrz Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice

Adresatem konkursu byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu oławskiego oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice. Konkurs jest jedną w wielu inicjatyw, które szkoła podejmuje w ramach VII Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego: „Twoje dane - Twoja sprawa„ i ma na celu kształtowanie wśród uczniów wiedzy i umiejętności związanych z ochroną danych osobowych i prawem każdego człowieka do prywatności, a także kształtowanie postawy odpowiedzialnego korzystania z mediów społecznościowych.

Inicjatywę wsparli Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Oławie i Biuro Promocji w UMiG w Jelczu-Laskowicach, którzy ufundowali dzieciom i młodzieży wspaniałe upominki.

Do konkursu zgłoszono aż 65 prac z następujących szkół: SP 2 w Jelczu-Laskowicach, SP 3 w Jelczu-Laskowicach, SP Miłoszyce, ZSP nr 2 w Oławie, CKZiU w Oławie i ZS w Jelczu-Laskowicach oraz Przedszkola Magdalenka w Jelczu-Laskowicach.

Prace byłe pomysłowe, uczestnicy przedstawili w sposób kreatywny idee Ochrony Danych Osobowych.

W kategorii: Szkoła Podstawowa (klasy 1-3) I miejsce zajął - Hubert Kuźmiński SP Miłoszyce, II miejsce - Nicole Strzelec SP 3, III miejsce - Anna Przybylska SP 3 i Ksawery Kasędra SP 3, wyróżnienie - Adrianna Kaszewska SP 3 i Anna Popławska SP 3.

W kategorii: Szkoła Podstawowa (klasy 4-7) I miejsce zajął - Gracjan Jakubowski - SP Miłoszyce, II miejsce - Dominik Kulak SP 3, III miejsce - Kaja Wychowaniec SP 2, Nina Gaj SP Miłoszyce.

Wyróżnienia otrzymały: Marlena Werocy SP 2, Michał Hojoł SP 3.

W kategorii: Gimnazjum - I miejsce zajęła - Wiktoria Szymańska ZS Jelcz-Laskowice, II miejsce - Nikola Płonka - ZS Jelcz-Laskowice, III miejsce - Maja Wilkosz - Gimnazjum nr 2 Jelcz-Laskowice.

W kategorii: Szkoła Ponadgimnazjalna I miejsce zajęła - Gabriela Tatar - CKZiU Oława, II miejsce - Sandra Kawałko ZSP nr 2 Oława i Emil Przysucha ZS Jelcz-Laskowice, III miejsce Wiktoria Cholewicka ZSP nr 2 Oława i Natalia Abramowicz CKZiU Oława.

Wyróżnienie otrzymała - Anna Szeliga - ZS Jelcz-Laskowice.

Z nadesłanych prac została stworzona wystawa. Uroczyste wręczenie nagród wszystkim laureatom odbyło się 28 marca w Zespole Szkół w Jelczu-Laskowicach. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tej inicjatywy.

Koordynator projektu i organizator konkursu - Magdalena Bonar.