Wsparcie dla DPSów w walce z COVID-19
Środa  /  28-10-2020  /  Ilość wyświetleń: 154

Powiat Oławski złożył wnioski o przyznanie grantów w projekcie "Wsparcie Dolnośląskich DPS". Grant zostanie przeznaczony na łagodzenie skutków pandemii COVID-19 oraz na przeciwdziałanie jej negatywnym konsekwencją, w szczególności dla osób znajdujących się w grupie ryzyka. Zaplanowane wsparcie ma na celu ochronę życia pensjonariuszy DPS, poprzez ograniczenie skutków COVID-19 w DPS funkcjonujących na terenie Dolnego Śląska

W dniu 12 października br., przedstawiciele samorządu powiatowego - starosta oławski Zdzisław Brezdeń i wicestarosta Witold Niemirowski, podpisali stosowną umowę o powierzenie grantu na realizację wsparcia dla Domów Pomocy Społecznej w walce z epidemią COVID-19.

Dodatki do wynagrodzeń dla pracowników DPS

Wysokość grantu w : 190.965,00 zł (sto dziewięćdziesiąt tysięcy dziewięćset sześćdziesiąt pięć złotych 00/100), w tym:

1) ze środków UE 160.945,30 zł (sto sześćdziesiąt tysięcy dziewięćset czterdzieści pięć złotych 30/100).

2) ze środków budżetu państwa 30.019,70 zł (trzydzieści tysięcy dziewiętnaście złotych 70/100).

Logotypy Funduszy Europejskij, flaga RP, Herb Dolnego Śląska i logotyp Unii Europejskiej.