Bezpieczny wypoczynek nad wodą
Piątek  /  26-06-2020  /  Ilość wyświetleń: 184

W związku z rozpoczynającym się sezonem wakacyjnym Komenda Powiatowa Policji w Oławie realizuje czynności w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, która poświęcona jest bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą.

Ze względu na szczególny czas wystąpienia pandemii choroby zakaźnej COVID-19 większa część społeczeństwa zdecyduje się na zaplanowanie wypoczynku na terenie naszego kraju. Dlatego tegoroczna, czwarta edycja, akcji została poszerzona w zakresie działań profilaktycznych o bezpieczeństwo w górach.

Bezpośrednimi adresatami projektu są dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe, adresatami pośrednimi – zarządzający wyznaczonymi obszarami wodnymi, w szczególności kąpieliskami, a także podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku (m.in. wypożyczalnie sprzętu wodnego, ośrodki wypoczynkowe, lokale gastronomiczne, firmy prowadzące usługi rekreacyjno-turystyczne itp.). W okresie wakacji w trakcie przeprowadzania plenerowych spotkań z dziećmi i młodzieżą, zorganizowanych spotkań informacyjnych i informacyjno-edukacyjnych, policjanci realizujący zadania z zakresu profilaktyki społecznej, z bezwzględnym zachowaniem obowiązujących rygorów sanitarnych, a także wszelkich wytycznych w tym zakresie, będą informować o sposobach bezpiecznego zachowania się w trakcie całego sezonu wakacyjnego, szczególnie podczas wypoczynku w wodzie i nad wodą oraz w górach. Projekt realizowany jest od drugiej połowy czerwca do końca września 2020 r.

W ramach akcji został również ogłoszony konkurs plastyczno-filmowy pn."Artystyczny przeWODNIK", promujący bezpieczne przebywanie w wodzie i nad wodą oraz zdrowy tryb życia. Konkurs będzie trwał od 1 lipca do 30 września i jest adresowany dla dzieci i młodzieży do lat 18 roku życia. Nagrody dla laureatów konkursu zostaną ufundowane przez Komendę Główną Policji oraz fundację PZU.

Wszelkie informacje dot. przedmiotowej akcji oraz konkursu plastyczno-filmowego można uzyskać na podstronie internetowej http://policja.pl/bezpieczenstwo-nad-woda

W załączniku (po lewej stronie) publikujemy broszurę Bezpieczna Woda w formie elektronicznej.

Bezpieczna woda