Koronawirusowe zmiany i nowości
Poniedziałek  /  11-05-2020  /  Ilość wyświetleń: 487

Przypominamy, że w związku z pandemią koronawirusa, trwającą na terytorium RP, w Starostwie Powiatowym w Oławie nadal obowiązuje tymczasowo zmieniony tryb funkcjonowania urzędu oraz wyznaczone godziny dla interesantów

Są oni przyjmowani bezpośrednio w starostwie tylko w szczególnie uzasadnionych okolicznościach, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się z pracownikiem danej komórki urzędu i w ustalonych godzinach, o których na bieżąco informujemy.

Uwaga! Obsługa klientów jest realizowana przy specjalnie przygotowanym stanowisku, tuż przy wejściu do starostwa poprzez łącznik, od strony banku „Santander”.

Istnieje także możliwość pozostawienia dokumentów w specjalnie oznakowanych pojemnikach, umieszczonych na zewnątrz budynku, obok windy, przy wejściu głównym, od strony dworca PKS i stadionu.

W celu dalszego przeciwdziałania wirusowi SARS-CoV-2 i jego rozpowszechnianiu na terenie placówki, wprowadzono procedurę mierzenia temperatury wszystkim osobom, wchodzącym do budynku, również pracownikom starostwa i jednostek organizacyjnych, zlokalizowanych w obiekcie.

Do budynku nie zostaną wpuszczone osoby:

* które odmówią poddania się pomiarowi temperatury ciała;

* u których wynik pomiaru temperatury ciała wykazuje odczyt 37,5 st. C i powyżej;

* które nie respektują obowiązku, wynikającego z przepisów prawnych, tj. zakrywania ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części, maski lub maseczki.

COVID 19