SP OŁAWA

naglowek-cover.png
Baner nagłówkowyBaner nagłówkowyBaner nagłówkowy
Miasto Oława
Miasto i Gmina Jelcz-Laskowice
Gmina Oława
Gmina Domaniów
Temperatura powietrza
13,8°C
Temperatura odczuwalna
11,4°C
  Wilgotność powietrza
51,0%
  Ciśnienie Atmosferyczne
1 005,5hPa
         Prędkość wiatru
6,1m/s
Kierunek wiatru
W
meteo stacja
meteo
Punkty szczepień w powiecie.jpg
Kolejka KM.png
Portal mapowy.png
Przewodnik.png
Lex2.png
BZK.png
Biuro rzeczy.png
Dyzury aptek2.png
Patronat2.png
Album przyroda powiatu.png
Powiat w liczbach2 - baner.png
PCPR.png
PUP.png
PZD.png
RODO5.png
EPUAP.png
Baner1.png
ZPP2.png
baner info3.png
Dziennii.png
W starostwie zebrał się Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Temat rozmów - koronawirus
Piątek  /  06-03-2020  /  Ilość wyświetleń: 1254

Dzisiaj o godzinie 9.00 w sali konferencyjnej oławskiego starostwa odbyło się spotkanie z udziałem władz samorządowych wszystkich gmin powiatu, przedstawicieli powiatowych służb, inspekcji i straży oraz innych jednostek z naszego regionu. Zebranie otworzył starosta oławski Zdzisław Brezdeń, który krótko omówił projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. Następnie Brezdeń - szef PZZK, przedstawił aktualne warunki (na godzinę 9.00) związane z epidemią koronawirusa na terenie powiatu oławskiego

Kolejnym punktem spotkania było sprawozdanie przedstawicieli służb, inspekcji i innych podmiotów. Jako pierwszy głos zabrał dyrektor SP ZOZ Oława Andrzej Dronsejko, który podkreślił, że zarówno budynek szpitala jak i personel medyczny jest dobrze przygotowany do walki z ewentualną epidemią. O tym, że sanepid codziennie monitoruje sytuację w powiecie zapewniała dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oławie Małgorzata Sienkiewicz. Ważne kwestie poruszyła również dyrektor Domu Pomocy Społecznej Joanna Kruk-Gręziak. Podopieczni tej jednostki są najbardziej zagrożeni koronawirusem, co także podkreślał dyrektor Dronsejko. Joanna Kruk-Gręziak przekazała, obecnym na sali, jakie czynności wykonała jej placówka, aby zminimalizować ryzyko zachorowań.

Podczas spotkania omówiono także kwestie m.in. wskazania bezpiecznych pomieszczeń dla chorych, wydzielenia 4 specjalnych karetek do przewozu osób zakażonych oraz przekazano informację, które szpitale zostały wyznaczone przez wojewodę do przyjmowania pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. Są to oddziały we Wrocławiu, Bolesławcu i Wałbrzychu. Ponadto postanowiono, że do wszystkich jednostek powiatu zostanie wysłana stosowna informacja dotycząca postępowania i kontaktu w sytuacji podejrzenia zarażenia koronawirusem. Ten komunikat zostanie również udostępniony mediom. Dzięki tej informacji mieszkańcy powiatu będą w odpowiedni sposób poinformowani w przypadku zagrożenia koronawirusem.

 

Komunikat Starosty Oławskiego w sprawie działań związanych z ryzykiem zachorowania mieszkańca powiatu oławskiego na koronawirusa

 

Informuję, że w związku z komunikatem dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie Marii Domaradzkiej i zastępcy dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Anny Ulickiej, o podejrzeniu zarażania wirusem COVID-19 (koronawirus) jednego z uczniów Centrum Kształcenia Zawodowegoi Ustawicznego w Oławie, Zarząd Powiatu, w dniu 6 marca br., podjął Uchwałęnr 299/2020, w sprawie wyrażenia zgody na zawieszenie zajęć w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie od dnia 6 do 10 marca 2020. Stosowną uchwałę podjęto z powodu zagrożenia bezpieczeństwa uczniów i nauczycieli, w związkuz podejrzeniem wystąpienia na terenie szkoły koronawirusa. W przypadku wcześniejszego uzyskania wyniku wykluczającego COVID-19 będzie możliwe skrócenie okresu zawieszenia zajęć lekcyjnych.

/-/ Zdzisław Brezdeń
Starosta Oławski

Spotkanie koronawirus

Spotkanie koronawirus

Spotkanie koronawirus

Spotkanie koronawirus


 

 

 

 

 

 

 

 

Pdf
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ