Wsparcie obywateli państw trzecich zamieszkałych na Dolnym Śląsku
Wtorek  /  11-02-2020  /  Ilość wyświetleń: 202

Projekt „Integracja, adaptacja, akceptacja. Wsparcie obywateli państw trzecich zamieszkałych na Dolnym Śląsku” skierowany jest bezpośrednio do cudzoziemców, a udział w nim umożliwia im podniesienie kompetencji językowych, kulturowych, zawodowych i społecznych, ale także ma na celu zwiększenie świadomości i wiedzy na temat zjawiska migracji oraz korzyści płynących z obecności różnych grup cudzoziemców w społeczeństwie.

Adresatami projektu będzie również społeczeństwo przyjmujące, w szczególności lokalni pracodawcy, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice, pracownicy urzędów i instytucji oraz szeroko rozumiana społeczność lokalna jako odbiorcy realizowanej kampanii informacyjno-edukacyjnej.