Eksperci w dziedzinie energetyki spotkali się w Gaju Oławskim
Piątek  /  17-01-2020  /  Ilość wyświetleń: 758

O odnawialnych źródłach energii rozmawiano podczas konferencji "Klaster energetyczny na rzecz ochrony klimatu jako czynnik nowej polskiej strategii klimatyczno-energetycznej". Spotkanie odbyło się 16 stycznia w sali konferencyjnej firmy Promet-Plast, która swoją siedzibę ma na farmie wiatrowej w Gaju Oławskim

W klastrze uczestniczyło wielu specjalistów i ekspertów zajmujących się problematyką ochrony klimatu i energetyki. Wśród zaproszonych gości honorowych znalazł się wiceminister klimatu Ireneusz Zyska. Przedstawiciel rządu podkreślił, że w powiecie oławskim istnieje modelowy przykład klastra, który proponuje unikalne rozwiązania w produkcji energii.

Wiceminister Ireneusz Zyska zwrócił również uwagę, że głównym celem Ministerstwa Klimatu jest prowadzenie skutecznych działań, które realnie wpłyną na poprawę jakości powietrza. Zachodzące zmiany klimatu i nieefektywna gospodarka zasobami naturalnymi mocno eksploatują otaczające nas środowisko. Remedium na spowolnienie tych procesów jest produkcja energii elektrycznej z OZE. Dzięki utworzeniu resortu klimatu następuje nowe otwarcie dla promocji i rozwoju zastosowania odnawialnych źródeł energii w Polsce – powiedział sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu.

W spotkaniu wziął udział również starosta oławski Zdzisław Brezdeń. Przypomnijmy, że w sierpniu 2017 roku w oławskim ratuszu, w imieniu samorządu powiatowego, starosta podpisał porozumienie w sprawie utworzenia Energetycznego Oławskiego Klastra EKO. Więcej o oławskim klastrze można przeczytać na naszej stronie po kliknięciu w link (TUTAJ).

Klaster energetyczny - konferencja w Gaju Oławskim