Już w niedzielę piknik pszczelarski na parkingu starostwa!
Czwartek  /  03-10-2019  /  Ilość wyświetleń: 442

Zapowiada się wielkie pszczelarskie święto. Już w najbliższą niedzielę, 6 października, obok siedziby Starostwa Powiatowego w Oławie, na placu parkingowym od strony banku, o godzinie 9.00 rozpocznie III „Powiatowy piknik pszczelarski”

Jego głównym celem jest propagowanie wartości leczniczych i odżywczych miodu pszczelego, zwanego nektarem życia. Jest to wyjątkowa okazja do zapoznania się z ofertą sprzętu pszczelarskiego. Głównym punktem imprezy będzie kiermasz miodów oraz produktów pszczelich. Podobnie jak w ubiegłych latach, podczas pikniku będzie można wziąć udział w degustacji miodów i pokazie zwijania świecy z pszczelego wosku. Ciekawą atrakcją będzie prezentacja procesu pozyskiwania miodu, poprzez umieszczanie plastrów w specjalnej maszynie, zwanej miodarką.

Naturalne leki prosto z pasieki

Miody do wyboru, do smaku i do koloru - podczas pikniku będzie dostępna cała gama miodów, czyli naturalnych leków prosto z pasieki. A zatem spróbujemy miodów: rzepakowego, wielokwiatowego, akacjowego, gryczanego, lipowego, nawłociowego i wrzosowego.

Podniebienia wielbicieli regionalnych smakołyków rozpieszczą także wyroby z czosnku, pikle z ogórków, ogórki kiszone, buraczki w zalewie octowej z papryką, produkty na bazie propolisu i pyłków kwiatowych. Pragnienie ugaszą napoje z mięty i pokrzywy, także mniszka lekarskiego. Nie zabraknie naturalnych syropów, np. z czarnego bzu, polecanych w kuracji przeziębień, oraz jako zdrowy dodatek do herbat, szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Niech nasz powiat miodem słynie!

Stoiska handlowe z miodami i produktami pszczelimi będą czynne od godziny 9.00 do 16.00. Piknik, którego motywem przewodnim są pszczoły, miód i pszczelarze - organizują: Starostwo Powiatowe w Oławie oraz Rejonowe Zrzeszenie Pszczelarzy w Oławie.

Na powiatowy piknik pełen słodkich smaków zapraszamy całe rodziny - małych i dużych miłośników pysznego i zdrowego miodu!

Piknik pszczelarski

Fot.: Pierwszy piknik pszczelarski organizowany wspólnie przez starostwo i RZP w Oławie odbył się w październiku 2017 r.