SP OŁAWA

naglowek-cover.png
Baner nagłówkowyBaner nagłówkowyBaner nagłówkowy
Miasto Oława
Miasto i Gmina Jelcz-Laskowice
Gmina Oława
Gmina Domaniów
Temperatura powietrza
13,8°C
Temperatura odczuwalna
11,4°C
  Wilgotność powietrza
51,0%
  Ciśnienie Atmosferyczne
1 005,5hPa
         Prędkość wiatru
6,1m/s
Kierunek wiatru
W
meteo stacja
meteo
Kolejka KM.png
Portal mapowy.png
Przewodnik.png
Lex2.png
BZK.png
Biuro rzeczy.png
Dyzury aptek2.png
Patronat2.png
Album przyroda powiatu.png
Powiat w liczbach2 - baner.png
PCPR.png
RK3.png
PUP.png
PZD.png
RODO5.png
EPUAP.png
Baner1.png
ZPP2.png
baner info3.png
Dziennii.png
grafika
Już w niedzielę piknik pszczelarski na parkingu starostwa!
Czwartek  /  03-10-2019  /  Ilość wyświetleń: 442

Zapowiada się wielkie pszczelarskie święto. Już w najbliższą niedzielę, 6 października, obok siedziby Starostwa Powiatowego w Oławie, na placu parkingowym od strony banku, o godzinie 9.00 rozpocznie III „Powiatowy piknik pszczelarski”

Jego głównym celem jest propagowanie wartości leczniczych i odżywczych miodu pszczelego, zwanego nektarem życia. Jest to wyjątkowa okazja do zapoznania się z ofertą sprzętu pszczelarskiego. Głównym punktem imprezy będzie kiermasz miodów oraz produktów pszczelich. Podobnie jak w ubiegłych latach, podczas pikniku będzie można wziąć udział w degustacji miodów i pokazie zwijania świecy z pszczelego wosku. Ciekawą atrakcją będzie prezentacja procesu pozyskiwania miodu, poprzez umieszczanie plastrów w specjalnej maszynie, zwanej miodarką.

Naturalne leki prosto z pasieki

Miody do wyboru, do smaku i do koloru - podczas pikniku będzie dostępna cała gama miodów, czyli naturalnych leków prosto z pasieki. A zatem spróbujemy miodów: rzepakowego, wielokwiatowego, akacjowego, gryczanego, lipowego, nawłociowego i wrzosowego.

Podniebienia wielbicieli regionalnych smakołyków rozpieszczą także wyroby z czosnku, pikle z ogórków, ogórki kiszone, buraczki w zalewie octowej z papryką, produkty na bazie propolisu i pyłków kwiatowych. Pragnienie ugaszą napoje z mięty i pokrzywy, także mniszka lekarskiego. Nie zabraknie naturalnych syropów, np. z czarnego bzu, polecanych w kuracji przeziębień, oraz jako zdrowy dodatek do herbat, szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Niech nasz powiat miodem słynie!

Stoiska handlowe z miodami i produktami pszczelimi będą czynne od godziny 9.00 do 16.00. Piknik, którego motywem przewodnim są pszczoły, miód i pszczelarze - organizują: Starostwo Powiatowe w Oławie oraz Rejonowe Zrzeszenie Pszczelarzy w Oławie.

Na powiatowy piknik pełen słodkich smaków zapraszamy całe rodziny - małych i dużych miłośników pysznego i zdrowego miodu!

Piknik pszczelarski

Piknik pszczelarski

  Fot.: Pierwszy piknik pszczelarski organizowany wspólnie przez starostwo i RZP w Oławie odbył się w październiku 2017 r.


 

Pdf
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ