SP OŁAWA

naglowek-cover.png
Baner nagłówkowyBaner nagłówkowyBaner nagłówkowy
Miasto Oława
Miasto i Gmina Jelcz-Laskowice
Gmina Oława
Gmina Domaniów
Temperatura powietrza
13,8°C
Temperatura odczuwalna
11,4°C
  Wilgotność powietrza
51,0%
  Ciśnienie Atmosferyczne
1 005,5hPa
         Prędkość wiatru
6,1m/s
Kierunek wiatru
W
meteo stacja
meteo
Kolejka KM.png
Portal mapowy.png
Przewodnik.png
Lex2.png
BZK.png
Biuro rzeczy.png
Dyzury aptek2.png
Patronat2.png
Album przyroda powiatu.png
Powiat w liczbach2 - baner.png
PCPR.png
RK3.png
PUP.png
PZD.png
RODO5.png
EPUAP.png
Baner1.png
ZPP2.png
baner info3.png
Dziennii.png
grafika
Magazyn przeciwpowodziowy powiatu oławskiego w nowej lokalizacji
Czwartek  /  01-08-2019  /  Ilość wyświetleń: 665

W zasobach powiatowego magazynu przeciwpowodziowego, mieszczącego się w budynku przy ul. Warszawskiej 22 w Oławie, znajduje się sprzęt i wyposażenie niezbędne do podjęcia natychmiastowych działań w sytuacji zagrożenia powodziowego lub innych zdarzeń mogących negatywnie oddziaływać na bezpieczeństwo ludzi i środowiska. Wcześniej mieścił się on w magazynie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oławie, przy ul. ks. Kutrowskiego. Do nowej lokalizacji magazyn został przeniesiony i wyposażony w lipcu br             

Zgromadzono w nim m.in.: 30 tys. worków powodziowych, 4700 m2 geowłókniny i folii do wzmacniania konstrukcji wałów przeciwpowodziowych, agregat prądotwórczy wraz z masztami oświetleniowymi, pompy wody, osuszacze powietrza, napełniacze worków, łóżka polowe, kotły do przechowywania i transportu żywności, sprzęt łączności bezprzewodowej i odzież ochronną. Koszty przystosowania budynku do tej wielofunkcyjnej działalności w kwocie 700 tys. złotych zostały wygospodarowane ze środków własnych Powiatu Oławskiego.

Obiekt biurowo-magazynowy przy ul. Warszawskiej 22 w Oławie przejęto w 2015 roku od Zakładu Opieki Zdrowotnej w Oławie z inicjatywy starosty oławskiego Zdzisława Brezdenia. Bezpośrednim powodem tej decyzji był brak, w budynkach Starostwa Powiatowego w Oławie, właściwych pomieszczeń na potrzeby archiwum zakładowego oraz pomieszczeń na lokalizację magazynu przeciwpowodziowego. Od 2016 do końca 2018 roku trwały, podzielone na etapy: prace remontowo-budowlane, wyposażanie w nowoczesny system regałów przesuwnych, ogrodzenie i zagospodarowanie terenu, instalacja monitoringu wizyjnego oraz alarmowego systemu przeciwpożarowego.

Pomieszczenia górnej kondygnacji budynku przeznaczono na archiwum zakładowe Starostwa Powiatowego w Oławie i Powiatowego Urzędu Pracy w Oławie, którego docelowa pojemność to 2 200 mb akt. Z kolei pomieszczenia dolnej kondygnacji obiektu przeznaczono na: powiatowy magazyn przeciwpowodziowy, magazyn depozytów biura rzeczy znalezionych, magazyn sprzętu Powiatowego Zarządu Drogowego oraz Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej.

Magazyn BZK

Magazyn BZK

Magazyn BZK

Magazyn BZK

Magazyn BZK


 

Pdf
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ