SP OŁAWA

naglowek-cover.png
Baner nagłówkowyBaner nagłówkowyBaner nagłówkowy
Miasto Oława
Miasto i Gmina Jelcz-Laskowice
Gmina Oława
Gmina Domaniów
Temperatura powietrza
13,8°C
Temperatura odczuwalna
11,4°C
  Wilgotność powietrza
51,0%
  Ciśnienie Atmosferyczne
1 005,5hPa
         Prędkość wiatru
6,1m/s
Kierunek wiatru
W
meteo stacja
meteo
Kolejka KM.png
Portal mapowy.png
Przewodnik.png
Lex2.png
BZK.png
Biuro rzeczy.png
Dyzury aptek2.png
Patronat2.png
Album przyroda powiatu.png
Powiat w liczbach2 - baner.png
PCPR.png
RK3.png
PUP.png
PZD.png
RODO5.png
EPUAP.png
Baner1.png
ZPP2.png
baner info3.png
Dziennii.png
grafika
Przez powiat kolejny raz przejechał Rajd Ekologiczny
Czwartek  /  02-05-2019  /  Ilość wyświetleń: 520

Rajdowcy zatrzymali się w Oławie, aby złożyć kwiaty i zapalić znicze przed Pomnikiem 100-lecia Niepodległej. Uczestnicy rajdu w ten sposób uczcili 100. rocznicę wybuchu I Powstania Śląskiego, 80. rocznicę wojny obronnej z dwoma agresorami w 1939 r., 75. rocznicę Bitwy o Monte Cassino oraz 450-lecie Unii Lubelskiej

Trasa jubileuszowego VI Rajdu Ekologicznego połączonego z konferencją naukową „Vehicles of the future” wiedzie m.in. przez Częstochowę, Kraków, Lwów, Tarnopol i Warszawę.

Przedsięwzięcie jest syntezą publicznej prezentacji efektów pracy twórczej, wymiany myśli studentów, hobbystów i doświadczonych naukowców oraz kształtowania postaw patriotycznych. Realizowane jest w formie pokazu alternatywnych konstrukcji pojazdów, klasycznej konferencji naukowej, promowania postaw obywatelskich oraz rajdu śladami wybitnych Rodaków i świętych miejsc dla każdego Polaka.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Wydział Mechaniczno-Energetyczny Politechniki Wrocławskiej przy współpracy z Instytutem Transportu Samochodowego w Warszawie oraz Wydziałem Inżynierii Mechanicznej i Robotyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Rajdem, jak co roku, przewodzi płk prof. ndzw. dr hab. inż. Mieczysław Struś. Gościem specjalnym był sekretarz stanu prof. Mariusz Orion Jędrysek. Samorząd powiatowy, podczas oławskiego przystanku, reprezentowali starosta oławski Zdzisław Brezdeń i wicestarosta Witold Niemirowski.

 Pdf
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ