SP OŁAWA

naglowek-cover.png
Baner nagłówkowyBaner nagłówkowyBaner nagłówkowy
Miasto Oława
Miasto i Gmina Jelcz-Laskowice
Gmina Oława
Gmina Domaniów
Temperatura powietrza
2,4°C
Temperatura odczuwalna
0,3°C
  Wilgotność powietrza
83,0%
  Ciśnienie Atmosferyczne
992,9hPa
         Prędkość wiatru
1,0m/s
Kierunek wiatru
SW
meteo stacja
meteo
Marzec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Portal mapowy.png
Biuro rzeczy.png
Lex2.png
360.png
Dyzury aptek2.png
Powiat w liczbach2 - baner.png
Album przyroda powiatu.png
Przewodnik.png
Kształcenie2.png
SZABLON1.png
PCPR.png
RK3.png
PSZS.png
PUP.png
PZD.png
Dziennii.png
EPUAP.png
baner info3.png
ZPP2.png
Baner1.png
grafika
Powiązane galerie:
grafika
Piątek  /  20-02-2015
liczba zdjęć: 17
Postępy prac na budowie Centrum
Piątek  /  20-02-2015  /  Ilość wyświetleń: 2121

O postępach prac przy budowie Powiatowego Centrum Edukacyjno-Rewalidacyjnego z Zespołem Szkół Specjalnych w Oławie rozmawiał 13 lutego starosta Zdzisław Brezdeń podczas spotkania z pracownikami i kierownikiem robót tego sztandarowego przedsięwzięcia samorządu

Na plac budowy przy ulicy Iwaszkiewicza w Oławie starosta Zdzisław Brezdeń udał się wraz z Krzysztofem Petrykiewiczem, reprezentującym zespół koordynacyjny, którego zadaniem jest m.in. utrzymywanie bieżącego kontaktu roboczego z inwestorem zastępczym i sprawowanie nadzoru nad realizacją umowy zawartej z generalnym wykonawcą inwestycji, spółką Pre-fabrykat. Przedstawiciele powiatu spotkali się z kierownikiem robót Wiktorem Koselakiem, który omówił stan zaawansowania budowy. Podsumował wykonane dotychczas prace oraz przedstawił wykaz najbliższych robót, które będą prowadzone w ramach harmonogramu realizacji. Następnie oprowadził urzędników po placu budowy, aby mogli osobiście zobaczyć postęp prac.

Obecnie prowadzone są roboty ziemne, związane z wykonywaniem fundamentów. Kontynuowane jest wylewanie betonu pod ławy i stopy fundamentowe. Przygotowywana jest również izolacja cieplna i przeciwwilgociowa. Jeszcze w lutym rozpocznie się murowanie ścian fundamentowych. Zaczną się także prace mające na celu wykonanie przyłączy i kanalizacji podposadzkowej.

– Generalny wykonawca, deklaruje zakończenie budowy już w 2016 roku – mówi starosta Zdzisław Brezdeń. – Prace na tym etapie realizacji zadania postępują zgodnie z założonym harmonogramem. Ich przebieg jest na bieżąco monitorowany i analizowany przez zespół koordynacyjny, a kolejne działania pilotowane.

Czterokondygnacyjny obiekt wykonany będzie w technologii pasywnej, z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań służących obniżeniu zużycia energii, a tym samym minimalizacji kosztów eksploatacji w tym zakresie. Będzie służył dzieciom i dorosłym z upośledzeniem psychofizycznym, ze wszystkich miejscowości naszego powiatu. – Powstaje profesjonalna placówka rewalidacyjna dla osób w różnym wieku, jednostka o zróżnicowanym charakterze oddziaływań, ukierunkowanych na osoby o niepełnosprawności intelektualnej i fizycznej - podkreśla starosta Zdzisław Brezdeń.

Równolegle z budynkiem głównym powstaje także dwukondygnacyjna sala sportowa. Przyległy teren będzie kompleksowo zagospodarowany.

Trwają prace przy fundamentach Powiatowego Centrum Edukacyjno-Rewalidacyjnego z Zespołem Szkół Specjalnych przy ulicy Iwaszkiewicza w Oławie. Starosta Zdzisław Brezdeń spotkał się z kierownikiem robót Wiktorem Koselakiem, który przedstawił stan zaawansowania budowy

 

Pdf
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ