NW
liczba zdjęć: 17
Postępy prac na budowie Centrum
Piątek  /  20-02-2015  /  Ilość wyświetleń: 1801

Na plac budowy przy ulicy Iwaszkiewicza w Oławie starosta Zdzisław Brezdeń udał się wraz z Krzysztofem Petrykiewiczem, reprezentującym zespół koordynacyjny, którego zadaniem jest m.in. utrzymywanie bieżącego kontaktu roboczego z inwestorem zastępczym i sprawowanie nadzoru nad realizacją umowy zawartej z generalnym wykonawcą inwestycji, spółką Pre-fabrykat. Przedstawiciele powiatu spotkali się z kierownikiem robót Wiktorem Koselakiem, który omówił stan zaawansowania budowy. Podsumował wykonane dotychczas prace oraz przedstawił wykaz najbliższych robót, które będą prowadzone w ramach harmonogramu realizacji. Następnie oprowadził urzędników po placu budowy, aby mogli osobiście zobaczyć postęp prac.

Obecnie prowadzone są roboty ziemne, związane z wykonywaniem fundamentów. Kontynuowane jest wylewanie betonu pod ławy i stopy fundamentowe. Przygotowywana jest również izolacja cieplna i przeciwwilgociowa. Jeszcze w lutym rozpocznie się murowanie ścian fundamentowych. Zaczną się także prace mające na celu wykonanie przyłączy i kanalizacji podposadzkowej.

– Generalny wykonawca, deklaruje zakończenie budowy już w 2016 roku – mówi starosta Zdzisław Brezdeń. – Prace na tym etapie realizacji zadania postępują zgodnie z założonym harmonogramem. Ich przebieg jest na bieżąco monitorowany i analizowany przez zespół koordynacyjny, a kolejne działania pilotowane.

Czterokondygnacyjny obiekt wykonany będzie w technologii pasywnej, z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań służących obniżeniu zużycia energii, a tym samym minimalizacji kosztów eksploatacji w tym zakresie. Będzie służył dzieciom i dorosłym z upośledzeniem psychofizycznym, ze wszystkich miejscowości naszego powiatu. – Powstaje profesjonalna placówka rewalidacyjna dla osób w różnym wieku, jednostka o zróżnicowanym charakterze oddziaływań, ukierunkowanych na osoby o niepełnosprawności intelektualnej i fizycznej - podkreśla starosta Zdzisław Brezdeń.

Równolegle z budynkiem głównym powstaje także dwukondygnacyjna sala sportowa. Przyległy teren będzie kompleksowo zagospodarowany.

Trwają prace przy fundamentach Powiatowego Centrum Edukacyjno-Rewalidacyjnego z Zespołem Szkół Specjalnych przy ulicy Iwaszkiewicza w Oławie. Starosta Zdzisław Brezdeń spotkał się z kierownikiem robót Wiktorem Koselakiem, który przedstawił stan zaawansowania budowy