W rocznicę września 1939
Czwartek  /  05-09-2013  /  Ilość wyświetleń: 1742

Powiat oławski uczcił Dzień Weterana i 74. rocznicę wybuchu II wojny światowej

We wtorek 3 września w Oławie odbyły się obchody upamiętniające 74. rocznicę wybuchu II wojny światowej i uroczystości Dnia Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej. Oławskie uroczystości rozpoczęły się mszą w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Matki Pocieszenia, odprawioną w intencji poległych. Po mszy uczestnicy obchodów przemaszerowali do Rynku, gdzie odbyła się część oficjalna. Wygłoszono okolicznościowe przemówienia, wręczono odznaczenia i wyróżnienia. Kolejnym punktem programu oławskich obchodów Dnia Weterana był „Apel poległych" i „Salwa honorowa". Wszyscy zainteresowani mieli także okazję, aby obejrzeć defiladę wojskową oraz specjalnie sprowadzone do Oławy na tę okoliczność wozy bojowe Hammer i Skorpion. Uroczystości zakończyły się złożeniem wiązanek kwiatów pod Pomnikiem Losów Ojczyzny. W spotkaniu wzięli udział weterani, żołnierze, przedstawiciele władz samorządowych i kościelnych, delegacje urzędów, instytucji i organizacji oraz młodzież. Oprawę muzyczną uroczystości przygotowała młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Oławie.

Więcej zdjęć w galerii