Przyjdź i uczcij pamięć!
Piątek  /  09-08-2013  /  Ilość wyświetleń: 2662

Starosta Zdzisław BrezdeńStarosta oławski Zdzisław Brezdeń, zachęca mieszkańców powiatu oławskiego do uczczenia w czwartek 15 sierpnia Święta Wojska Polskiego. – Nie zapomnijmy udać się w tym dniu choć na chwilę pod Pomnik Losów Ojczyzny, aby uczcić pamięć wszystkich żołnierzy zwycięskiej bitwy warszawskiej, podczas której polska armia powstrzymała ofensywę bolszewicką - mówi starosta. – W dniu Święta Wojska Polskiego, wyraźmy wdzięczność wszystkim żołnierzom, tym z przeszłości i tym, którzy służą dziś, za wierną miłość do Ojczyzny. Aby podkreślić wagę święta wywieśmy w tym dniu flagę państwową, okazując w ten sposób przywiązanie do polskiej historii, kultury i tradycji.

Święto Wojska Polskiego obchodzone jest 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 roku, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Wprowadzone zostało ustawą Sejmu z 30 lipca 1992 roku, obowiązującą od 13 sierpnia 1992 roku.