Witamy na nowej stronie Starostwa Powiatowego w Oławie!
Czwartek  /  01-08-2013  /  Ilość wyświetleń: 1918

W związku z przypadającymi na ten rok obchodami 15-lecia Powiatu Oławskiego, mamy przyjemność ogłosić, że od 1 sierpnia Starostwo Powiatowe w Oławie posiada nowy, zmodernizowany serwis internetowy. - Postanowiliśmy iść z duchem czasu i odświeżyliśmy naszą stronę, ponieważ od wielu lat funkcjonowała w starej, mało czytelnej szacie graficznej - wyjaśnia starosta Zdzisław Brezdeń. - Naszym głównym założeniem była funkcjonalność, dlatego nowy design jest niezwykle czytelny i przejrzysty. Prostota projektu graficznego i podział aktualności na kategorie pozwoli na szybkie dotarcie do interesującej nas informacji.

Strona internetowa jest bardzo ważnym medium, z którego korzystają firmy, instytucje i osoby prywatne. Dzięki nowym elementom portalu, internauci będą mogli łatwiej i szybciej dowiedzieć się o tym co dzieje się w urzędzie oraz w jednostkach podległych naszemu powiatowi. Centrum prasowe pozwoli na aktualizację danych przez upoważnionych pracowników lub moderowanie publikacji weryfikowanych przez redaktora. Takie działania mają na celu polepszenie przepływu informacji między redaktorem a poszczególnymi wydziałami, co będzie pomocne w szybszym umieszczaniu newsów na stronie internetowej. Informator kulturalny pozwoli na zaimplementowanie na stronie kalendarza, który po kliknięciu wybranego dnia miesiąca prezentuje wszystkie wydarzenia kulturalne odbywające się w danym dniu. Ważną opcją są elementy i dodatkowe funkcje dla osób niepełnosprawnych. Wysoki kontrast i możliwość powiększenia czcionki oraz współpraca z oprogramowaniem wspomagającym czytanie, na pewno ułatwi przeglądanie strony osobom słabo widzącym. Zachęcamy do odwiedzania naszej nowej strony internetowej!