SP OŁAWA

naglowek-cover.png
Baner nagłówkowyBaner nagłówkowyBaner nagłówkowy
Miasto Oława
Miasto i Gmina Jelcz-Laskowice
Gmina Oława
Gmina Domaniów
Temperatura powietrza
13,8°C
Temperatura odczuwalna
11,4°C
  Wilgotność powietrza
51,0%
  Ciśnienie Atmosferyczne
1 005,5hPa
         Prędkość wiatru
6,1m/s
Kierunek wiatru
W
meteo stacja
meteo
Punkty szczepień w powiecie.jpg
Kolejka KM.png
Portal mapowy.png
Przewodnik.png
Lex2.png
BZK.png
Biuro rzeczy.png
Dyzury aptek2.png
Patronat2.png
Album przyroda powiatu.png
Powiat w liczbach2 - baner.png
PCPR.png
PUP.png
PZD.png
RODO5.png
EPUAP.png
Baner1.png
ZPP2.png
baner info3.png
Dziennii.png
grafika
Bezpieczniej i wygodniej zmodernizowaną drogą powiatową nr 1565D
Piątek  /  20-11-2020  /  Ilość wyświetleń: 240

Pomimo pandemii komplikującej niemal każdy obszar funkcjonowania życia – inwestycje i remonty dróg w powiecie oławskim realizowane są planowo. Właśnie zakończył się II etap przebudowy drogi powiatowej nr 1565D (Jaczkowice - Godzinowice - Niwnik - Siecieborowice - granica powiatu)

Koszt przedsięwzięcia, zrealizowanego w tym roku, wyniósł 3.198.926,65 zł. Zmodernizowany został odcinek o długości 3,168 km. Samorząd Powiatu Oławskiego pozyskał na to zadanie dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 2.559.141,30 zł, co stanowi 80% kosztów. Wysokość wkładu własnego powiatu to 639.785,35 zł.

W ramach przebudowy drogi wykonawca zadania, Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Brzegu, poszerzył nawierzchnię jezdni z 5,5 do 6 metrów , z lokalnym poszerzeniem pasów ruchu na łukach kołowych. Konstrukcja jezdni wzmocniona została nowymi warstwami bitumicznymi. Pobocza ułożono z kruszywa łamanego. Bezpieczniej i wygodniej mają teraz mieszkańcy Siecieborowic, za sprawą nowego chodnika, zbudowanego z kostki betonowej brukowej. W ramach przedsięwzięcia drogowcy przebudowali istniejące zjazdy indywidualne i publiczne oraz zmodernizowali skrzyżowania. Rowy odwadniające, skarpy i przepusty po obu stronach drogi są oczyszczone i uregulowane.

- Chociaż pandemia jest sporym utrudnieniem dla nas wszystkich, staramy się nie zwalniać tempa modernizacji infrastruktury drogowej, aby nie stracić przyznanego dofinansowania – mówi starosta Zdzisław Brezdeń. - Niezmiennie poprawa bezpieczeństwa i jakości systemu komunikacyjnego jest jednym ze strategicznych i priorytetowych zadań samorządu Powiatu Oławskiego. A dzięki zadaniom, kierowanym i realizowanym przez Powiatowy Zarząd Drogowy w Oławie, polepszył się standard kolejnych odcinków dróg w naszym powiecie, jak również poprawił się komfort jazdy, zwiększyła płynność komunikacyjna i bezpieczeństwo pieszych.

Wraz z I etapem zadania, wykonanym w ubiegłym roku, łączna długość przebudowanej drogi wynosi 7,3 km a koszt robót 6.454.349,24 zł. Droga nr 1565D wraz z drogą nr 1598D Goszczyna - Kurów - Siecieborowice - Niwnik - Godzinowice - Jaczkowice - Oława, łączy powiat strzeliński i oławski (miejscowości Kurów i Siecieborowice). Jest to alternatywny korytarz dla drogi wojewódzkiej nr 396 na odcinku Goszczyna - Oława (z tego powodu droga wykorzystywana jest jako objazd w czasie zablokowania ruchu na drodze wojewódzkiej z powodu wypadków), a także prowadzący do wjazdu na autostradę A4 w Brzezimierzu.


Fot. Wyremontowany odcinek drogi powiatowej nr 1565D. W tle tablica informacyjna i drzewa.

Wyremontowany odcinek drogi powiatowej nr 1565D. W tle drzewa i tablica informacyjna.

Wyremontowany odcinek drogi powiatowej nr 1565D

Wyremontowany odcinek drogi powiatowej nr 1565D

Wyremontowany odcinek drogi powiatowej nr 1565D

Wyremontowany odcinek drogi powiatowej nr 1565D


Pdf
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ