Apel o wsparcie w opiece nad pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej w Oławie
Czwartek  /  12-11-2020  /  Ilość wyświetleń: 32

Apel o wsparcie w opiece nad pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej w Oławie.

Z prośbą o pomoc - do wszystkich organizacji pozarządowych, wolontariuszy i osób, posiadających wiedzę i doświadczenie w pracy z osobami starszymi oraz obłożnie chorymi - zwracają się: Starosta Oławski i Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Oławie.

- Ponieważ pandemia COVID-19 w ciągu ostatniego tygodnia dotknęła już część spośród pracowników Domu Pomocy Społecznej w Oławie, dlatego też natychmiastowego wsparcia i pomocy potrzebują jego podopieczni, pensjonariusze DPS. W związku z tym pilnie szukamy osób gotowych nieść pomoc w opiece nad podopiecznymi – apeluje starosta Zdzisław Brezdeń. - Po krótkim instruktażu i przeszkoleniu mogłyby wesprzeć opiekę nad mieszkańcami placówki. Zaznaczam, że pensjonariusze, którymi zajmą się zgłaszające osoby, nie są zakażeni koronawirusem.

Mieszkańcy, którzy zgłoszą się i zakwalifikują, za świadczona pracę otrzymają stosowne wynagrodzenie.

Sytuacja w DPS staje się coraz bardziej dramatyczna – jego mieszkańcy należą do grupy wysokiego ryzyka, a ze względu na postępującą pandemię, w każdej chwili mogą pozostać bez opieki. Potrzebna jest każda para rąk. Osoby gotowe do pomocy w tej trudnej sytuacji proszone są o kontakt z dyrekcją placówki:

Tel: (0-71) 313-01-10

Fax: (0-71) 313-01-10 wewn. 22