14 października – Dzień Edukacji Narodowej
Środa  /  14-10-2020  /  Ilość wyświetleń: 221

Szanowni nauczyciele i pracownicy oświaty Powiatu Oławskiego!

Dzień Edukacji Narodowej jest świętem wszystkich osób odpowiedzialnych za kształcenie: nauczycieli i pracowników szkół oraz placówek oświatowych. Z tej okazji z głębi serc pragniemy podziękować Państwu za pasję i entuzjazm w tworzeniu wysokiej jakości pracy i udoskonalanie funkcjonowania szkół średnich. Poprzez swoje codzienne zaangażowanie przyczyniacie się do rozwoju edukacji szkół i placówek na szczeblu powiatowym. W szczególności dziś, w okresie pandemii koronawirusa, jest to zadanie i wyzwanie niezwykle trudne do realizacji dla całego środowiska edukacyjnego, które musiało błyskawicznie dostosować się do nowych warunków i form pracy.

O sile i przyszłości decyduje dobrze wykształcona kadra, przygotowana do wyzwań nowoczesności, dlatego w centrum zainteresowania naszego samorządu jest uczeń i jego rozwój. Samorząd powiatowy dokłada najwyższych starań, aby stworzyć dobre warunki edukacyjne dla młodzieży i dorosłych. Dbamy o rozwój infrastruktury oświatowej. Także dzięki Państwa zaangażowaniu, szkoła jest bardziej przyjazna i otwarta, a jakość kształcenia coraz wyższa. Jesteście często pierwszymi i najważniejszymi mistrzami dla młodych ludzi, wzbudzacie w nich szlachetne aspiracje edukacyjno-zawodowe. Docieracie do uczniów z wizją nowoczesnego świata, rozwoju nauki i dziedzin, w których się specjalizujecie. Wskazujecie młodzieży, jak należy szanować Ojczyznę, funkcjonować w społeczeństwie i żyć w rodzinie. W Państwa rękach znajdują się zatem kwalifikacje i los kolejnych pokoleń Polaków.

Niech zaangażowanie na rzecz młodego pokolenia przynosi jak najlepsze rezultaty i towarzyszy Państwu przekonanie, że kształtujecie przyszłość polskiej młodzieży i edukacji. Przyjmijcie również życzenia wyłącznie dobrych dni w całym roku szkolnym oraz zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Tadeusz Kułakowski
PRZEWODNICZĄCY RADY POWIATU

Zdzisław Brezdeń
STAROSTA OŁAWSKI

Grafika z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w tle kwiaty, herb powiatu oławskiego oraz stos książek.