SP OŁAWA

naglowek-cover.png
Baner nagłówkowyBaner nagłówkowyBaner nagłówkowy
Miasto Oława
Miasto i Gmina Jelcz-Laskowice
Gmina Oława
Gmina Domaniów
Temperatura powietrza
13,8°C
Temperatura odczuwalna
11,4°C
  Wilgotność powietrza
51,0%
  Ciśnienie Atmosferyczne
1 005,5hPa
         Prędkość wiatru
6,1m/s
Kierunek wiatru
W
meteo stacja
meteo
Kolejka KM.png
Portal mapowy.png
Przewodnik.png
Lex2.png
BZK.png
Biuro rzeczy.png
Dyzury aptek2.png
Patronat2.png
Album przyroda powiatu.png
Powiat w liczbach2 - baner.png
PCPR.png
PUP.png
PZD.png
RODO5.png
EPUAP.png
Baner1.png
ZPP2.png
baner info3.png
Dziennii.png
grafika
Komunikacja zbiorowa. Powiat nawiązuje współpracę z kolejnym samorządem
Wtorek  /  25-08-2020  /  Ilość wyświetleń: 302

Siechnice dołączyły do Związku „Oławskie Przewozy Gminno-Powiatowe”

Przedstawiciele samorządów z powiatu oławskiego uczestniczyli w dniu 20 sierpnia w sesji Rady Miejskiej w Siechnicach (powiat wrocławski). Przedmiotem obrad organu stanowiącego, gminy sąsiadującej z naszym powiatem, była m.in. uchwała dotycząca rozwoju komunikacji zbiorowej na terenie gminy Siechnice i aglomeracji wrocławskiej.

Radni Rady Miejskiej w Siechnicach przyjęli Statut i Uchwałę o przystąpieniu do Związku „Oławskie Przewozy Gminno-Powiatowe”. Siechnice dołączyły więc do Związku, do którego dotychczas należały następujące samorządy: Powiat Oławski, miasto Oława, miasto i gmina Jelcz-Laskowice, gmina Oława oraz gmina Domaniów. Z tego też względu w sesji Rady Miejskiej uczestniczyli: starosta oławski Zdzisław Brezdeń, burmistrz Oławy Tomasz Frischmann, sekretarz miasta i gminy Jelcz-Laskowice, przewodniczący Zgromadzenia Związku Dariusz Koprowski, pełniący obowiązki Wójta Gminy Oława – Henryk Kuriata, wójt gminy Domaniów Wojciech Głogulski oraz prezes Zarządu Związku Krzysztof Mazurek.

Pozytywnym efektem przedsięwzięcia i skutkiem podjętej uchwały w dłuższej perspektywie będzie ułatwienie i usprawnienie codziennej komunikacji autobusowej do Wrocławia i sąsiednich gmin, dla mieszkańców - zarówno powiatu oławskiego, jak również społeczności lokalnej miasta i gminy Siechnice, czyli pierwszego samorządu w Związku spoza naszego powiatu.

Związek o nazwie „Oławskie Przewozy Gminno-Powiatowe” utworzyły w ubiegłym roku samorządy z powiatu oławskiego, kierując się potrzebą usystematyzowania i organizacji wspólnego transportu publicznego na terenie powiatu oławskiego i gmin do niego przynależących. Zadania Związek realizuje poprzez operatora, którym jest PKS w Oławie S.A. Współpraca samorządów z powiatu oławskiego i gminy Siechnice (powiat wrocławski) daje szansę na polepszenie i rozszerzenie oferty oraz dostępności usług w zakresie komunikacji zbiorowej na obszarze działania Związku.

Głównym celem funkcjonowania Związku jest wspólna organizacja publicznego transportu zbiorowego na sieci komunikacyjnej w powiatowo-gminnych i gminnych przewozach pasażerskich na obszarze samorządów tworzących związek.

Współpraca w ramach związku ma na celu poprawę już istniejącej sieci komunikacyjnej, a także daje możliwość poszerzenia oferty przewozowej. Związek posiada własną osobowość prawną i jest organizatorem publicznego transportu zbiorowego. Należy podkreślić, że związek posiada możliwość pozyskiwania na swoje przedsięwzięcia środków zewnętrznych, a co ważniejsze osiągnął już w tym względzie konkretne cele.

Dane teleadresowe siedziby Związku „Oławskie Przewozy Gminno-Powiatowe”: ul. 3 Maja 4, 55-200 Oława, tel. 691 706 796, e-mail: .

W sesji Rady Miejskiej Siechnic uczestniczyli: starosta oławski Zdzisław Brezdeń, burmistrz Oławy Tomasz Frischmann, sekretarz miasta i gminy Jelcz-Laskowice, przewodniczący Zgromadzenia Związku Dariusz Koprowski, pełniący obowiązki Wójta Gminy Oława – Henryk Kuriata, wójt gminy Domaniów Wojciech Głogulski oraz prezes Zarządu Związku Krzysztof Mazurek

 Fot. archiwum UM w Siechnicach


 

Pdf
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ