Dzień Flagi RP 2020 w powiecie oławskim
Sobota  /  02-05-2020  /  Ilość wyświetleń: 489

Inaczej niż zwykle, bo bez fizycznego udziału mieszkańców naszego powiatu, ale tradycyjnie w samo południe Powiat Oławski uczcił dziś (2 maja) Dzień Flagi RP. Ceremonia podniesienia flagi na maszt, przy dźwiękach polskiego hymnu, odbyła się na placu przed starostwem.

Przygotowaliśmy dla Państwa okolicznościowy film z uroczystości, który zamieściliśmy poniżej.

Uczcijmy biało-czerwoną wspólnie, chociaż w tym roku wyjątkowo w Internecie. Święto obchodzimy w Polsce od 2004 roku, i choć wydaje się, że o polskiej fladze wiemy już wszystko, warto przypomnieć znaczenie jej barw oraz najistotniejsze zasady prezentacji tego ważnego symbolu. Wiele informacji i ciekawostek dotyczących biało-czerwonej publikujemy tutaj:

Z okazji Dnia Flagi RP zachęcamy wszystkich mieszkańców powiatu oławskiego do wywieszenia flag na budynkach domów jednorodzinnych oraz na balkonach bloków, aby uczcić to święto. Zawieśmy biało - czerwoną i w ten sposób podziękujmy wszystkim służbom, które dbały i dbają o bezpieczeństwo Polaków.

Dzień Flagi RP