Maseczki ochronne przekazane powiatowym jednostkom
Poniedziałek  /  27-04-2020  /  Ilość wyświetleń: 303

Starosta oławski Zdzisław Brezdeń przekazał dziś szefom powiatowych jednostek 600 sztuk ochronnych maseczek, uszytych przez pracowników firmy „Autoliv Poland” Sp. z o.o.

Maseczki te trafiły do Komendy Powiatowej Policji w Oławie, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oławie oraz do Domu Pomocy Społecznej w Oławie. Nieodpłatnie wykonali je pracownicy fabryki „Autoliv Poland” Sp. z o.o. Surowiec do produkcji został zakupiony z budżetów poszczególnych samorządów naszego powiatu. Wytworzone z niego materiały ochronne są sukcesywnie przekazywane mieszkańcom oraz przedstawicielom służb, które walczą z COVID-19.

Z ogólnej puli maseczek, uszytych dla samorządów przez „Autoliv”, do oławskiego Starostwa Powiatowego trafi łącznie około 2500 sztuk. Będą one na bieżąco rozdysponowywane pomiędzy powiatowe jednostki organizacyjne, służby, inspekcje i straże.

Fot.: Ochronne maseczki trafiły dziś do Komendy Powiatowej Policji w Oławie, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oławie oraz do Domu Pomocy Społecznej w Oławie

Maseczki ochronne przekazane powiatowym jednostkom