Zagłosuj - jest szansa na tytuł "Modernizacja Roku"
Piątek  /  03-04-2020  /  Ilość wyświetleń: 303

Zagłosuj na termomodernizację Zespołu Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie, która ubiega się o tytuł "Modernizacji Roku"!

Walczymy o nagrodę w ogólnopolskim konkursie "Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”. Głosowanie w tym etapie potrwa do 11 maja 2020, ale my zachęcamy Państwa już dzisiaj do oddawania głosów!

Uwaga! Każdy może zagłosować na termomodernizację obiektu z jednej skrzynki e-mail raz na dobę!

Głosowanie zajmuje tylko 30 sekund i odbywa się tutaj:

Kliknij ten link z komputera

lub ten link z telefonu komórkowego

Inwestorem tego proekologicznego zadania, zgłoszonego do dwudziestej czwartej edycji tego prestiżowego konkursu, jest samorząd Powiatu Oławskiego. W jego efekcie w Zespole Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie przeprowadzono największe od wielu lat roboty budowlane. Wartość zrealizowanego projektu, mającego na celu zmniejszenie zapotrzebowania i zużycia energii cieplnej, wyniosła 3.457.869 zł.

Na to przyjazne środowisku i budżetowi przedsięwzięcie Powiat Oławski pozyskał dofinansowanie w wysokości 1.993.643 zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

W efekcie termomodernizacji, której projektantem była Dolnośląska Agencja Energii i Środowiska s.c. Wrocław, a wykonawcą firma Tom-Bud Usługi Ogólnobudowlane z Lewina Brzeskiego, zostały m.in. ocieplone ściany zewnętrzne i stropodach. Wstawiono nowe podokienniki i stolarkę okienną. Przeprowadzono również modernizację instalacji c.o. oraz wykonano zasilania central wentylacyjnych i wentylatorów wywiewnych.

Przy termomodernizacji obiektu zastosowano nowatorską w skali Polski izolację cieplną ścian zewnętrznych. W tym celu wykorzystano niezwykle efektywną technologię tynku ciepłochronnego, który bardzo skutecznie izoluje cieplnie i akustycznie. Zastosowano także tynk mineralny, który został pomalowany farbą silikonową.

Ogólnopolski Otwarty Konkurs "Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku" to inicjatywa wytyczająca nowe trendy w budownictwie, promująca najlepsze modernizacje i budowy. Konkurs nagradza inwestorów, wykonawców i projektantów za konkretną realizację jako wspólne dzieło wszystkich trzech podmiotów. Celem konkursu jest wyłonienie przedsięwzięć budowlanych: modernizacji oraz nowych obiektów w przestrzeni urbanistycznej wyróżniających się szczególnymi walorami jakościowymi, funkcjonalnymi, urbanistycznymi i estetycznymi. Idee jakie przyświecają projektowi to propagowanie i wspieranie działań dla ratowania obiektów i budowli dziedzictwa narodowego oraz promocja modernizacji, przebudowy i rozbudowy obiektów i urządzeń dla uzyskania efektów użytkowych i estetycznych.

O termomodernizacji Zespołu Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie piszemy także tutaj (kliknij).

Film promujący termomodernizację ZS im. Zjednoczonej Europy w Oławie jest dostępny poniżej.

ZS w Oławie

Zespół Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie

Zakończyła się termomodernizacja budynku Zespołu Szkół im. Zjednoczonej Europy w OławieZakończyła się termomodernizacja budynku Zespołu Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie