SP OŁAWA

naglowek-cover.png
Baner nagłówkowyBaner nagłówkowyBaner nagłówkowy
Miasto Oława
Miasto i Gmina Jelcz-Laskowice
Gmina Oława
Gmina Domaniów
Temperatura powietrza
13,8°C
Temperatura odczuwalna
11,4°C
  Wilgotność powietrza
51,0%
  Ciśnienie Atmosferyczne
1 005,5hPa
         Prędkość wiatru
6,1m/s
Kierunek wiatru
W
meteo stacja
meteo
Kolejka KM.png
Portal mapowy.png
Przewodnik.png
Lex2.png
BZK.png
Biuro rzeczy.png
Dyzury aptek2.png
Patronat2.png
Album przyroda powiatu.png
Powiat w liczbach2 - baner.png
PCPR.png
RK3.png
PUP.png
PZD.png
RODO5.png
EPUAP.png
Baner1.png
ZPP2.png
baner info3.png
Dziennii.png
grafika
Powiązane galerie:
grafika
Czwartek  /  06-02-2020
liczba zdjęć: 27
Społeczna Straż Rybacka podsumowała w starostwie rok 2019
Czwartek  /  06-02-2020  /  Ilość wyświetleń: 371

229 kontroli, 595 stwierdzonych wykroczeń i 270 nałożonych mandatów oraz 190 spraw skierowanych do sądów - to bilans działań SSR w ubiegłym roku.

Podczas spotkania, które odbyło się 5 lutego w sali narad Rady Powiatu, starosta oławski Zdzisław Brezdeń wyróżnił strażników listami gratulacyjnymi i upominkami za zaangażowanie i wyniki pracy, które otrzymali: Emil i Małgorzata Cybulscy, Janusz Bielawski, Łukasz Florczyk, Wojciech Zieliński, Dominik Wilk, Jarosław Szmigiel, Mateusz Latos. W grupie nagrodzonych był także Janusz Romańczukiewicz, który od 17 lat kieruje oławską jednostką. Szczególne podziękowania przekazano również nowo powołanym strażnikom: Piotrowi Danajowi oraz Mariuszowi Rogowskiemu.

Efekty pracy Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Oławskiego

Oławscy strażnicy przeprowadzili 229 kontroli, z czego grupa jelczańsko-laskowicka 133 a zespół oławski 96. W trakcie patrolowania wód stwierdzono 595 przypadków popełnienia wykroczeń, w wyniku których nałożono 270 mandatów. 190 spraw przekazano do Państwowej Straży Rybackiej i Policji celem sporządzenia wniosków do sądów rejonowych. Strażnicy spędzili w terenie ponad 659 godziny, w tym 145 w porze nocnej. Oławscy członkowie SSR ściśle współpracowali z policjantami, Państwową Strażą Rybacką, Strażą Miejską, Strażą Gminną, i Strażą Leśną, przeprowadzając wspólnie 90 kontroli.

Społeczna Straż Rybacka Powiatu Oławskiego została powołana w 1999 roku uchwałą Rady Powiatu. Przedmiotem jej działalności jest współdziałanie z Państwową Strażą Rybacką w zakresie kontroli przestrzegania przepisów o rybactwie śródlądowym. Do głównych zadań strażników należy kontrola dokumentów uprawniających do połowu, przestrzegania okresów i wymiarów ochronnych ryb oraz egzekwowanie prawa związanego z ta dziedziną. Działalność Społecznej Straży Rybackiej znacząco przyczynia się do ograniczania wykroczeń i przestępstw nad wodą, zmniejszając problem kłusownictwa w powiecie oławskim.Pdf
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ