SP OŁAWA

naglowek-cover.png
Baner nagłówkowyBaner nagłówkowyBaner nagłówkowy
Miasto Oława
Miasto i Gmina Jelcz-Laskowice
Gmina Oława
Gmina Domaniów
Temperatura powietrza
13,8°C
Temperatura odczuwalna
11,4°C
  Wilgotność powietrza
51,0%
  Ciśnienie Atmosferyczne
1 005,5hPa
         Prędkość wiatru
6,1m/s
Kierunek wiatru
W
meteo stacja
meteo
Kolejka KM.png
Portal mapowy.png
Przewodnik.png
Lex2.png
BZK.png
Biuro rzeczy.png
Dyzury aptek2.png
Patronat2.png
Album przyroda powiatu.png
Powiat w liczbach2 - baner.png
PCPR.png
RK3.png
PUP.png
PZD.png
RODO5.png
EPUAP.png
Baner1.png
ZPP2.png
baner info3.png
Dziennii.png
grafika
Patriotyczna wieczornica z okazji Narodowego Święta Niepodległości
Środa  /  13-11-2019  /  Ilość wyświetleń: 381

Ostatnim punktem powiatowych obchodów 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości była patriotyczna wieczornica. Spotkanie zorganizowane na placu przed Centrum Turystyki, Kultury i Rekreacji Browar "Probus" przyciągnęło wielu mieszkańców

Przy ognisku uczestnicy wieczornicy, przy przy akompaniamencie Oławskiej Orkiestry Dętej, zaśpiewali takie utwory jak: „Szara Piechota”, „Bywaj dziewczę zdrowe”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Jeszcze jeden Mazur dzisiaj”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Wojenko, wojenko”, „Pierwsza Brygada” i „Hej, hej ułani”. Śpiewającym dodał sił i energii ciepły poczęstunek.

Organizatorzy wręczyli uczestnikom spotkania materiały o tematyce patriotycznej. Gdy zapadł zmrok, niepowtarzalną atmosferę stworzyły rozstawione na placu paleniska, przy których mogli się ogrzać śpiewający pieśni. Przez cały czas trwania wieczornej imprezy odbywał się pokaz replik broni ASG i oporządzenia militarnego, przygotowanego przez uczniów i absolwentów Zespółu Szkół w Oławie – grupę "Task Force 2611 Orzeł". Nadarzyła się zatem znakomita okazja dla pasjonatów tematyki wojskowej, aby zobaczyć z bliska, a nawet sfotografować się z tym sprzętem i porozmawiać na ten temat z miłośnikami i hobbystami.

  

 

 

Pdf
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ