SP OŁAWA

naglowek-cover.png
Baner nagłówkowyBaner nagłówkowyBaner nagłówkowy
Miasto Oława
Miasto i Gmina Jelcz-Laskowice
Gmina Oława
Gmina Domaniów
Temperatura powietrza
13,8°C
Temperatura odczuwalna
11,4°C
  Wilgotność powietrza
51,0%
  Ciśnienie Atmosferyczne
1 005,5hPa
         Prędkość wiatru
6,1m/s
Kierunek wiatru
W
meteo stacja
meteo
Kolejka KM.png
Portal mapowy.png
Przewodnik.png
Lex2.png
BZK.png
Biuro rzeczy.png
Dyzury aptek2.png
Patronat2.png
Album przyroda powiatu.png
Powiat w liczbach2 - baner.png
PCPR.png
RK3.png
PUP.png
PZD.png
RODO5.png
EPUAP.png
Baner1.png
ZPP2.png
baner info3.png
Dziennii.png
Ruszyły powiatowe przewozy pasażerskie - są nowe połączenia autobusowe!
Piątek  /  06-09-2019  /  Ilość wyświetleń: 852

Ta wiadomość z pewnością ucieszy pracowników dojeżdżających do firm i zakładów w okolicznych miejscowościach, uczniów udających się do szkół, ale także osoby niezmotoryzowane, które lubią krótkie wypady za miasto, w poszukiwaniu lokalnych atrakcji.

W podróż nowo uruchomioną trasą, w dniu 2 września, udali się przedstawiciele władz lokalnych oraz spółki PKS Oława, aby powitać i poczęstować smakołykami pierwszych podróżnych. Uczestnicy przejazdu chcieli się jednocześnie osobiście przekonać, czy godziny kursów, wyznaczone trasy i przystanki są właściwie dostosowane do potrzeb podróżujących.

W inauguracyjny przejazd, punktualnie o godzinie 6.00, autobusem kursującym od teraz na trasie Oława – Marcinkowice – Godzikowice – Oława wyruszyli m.in.: starosta oławski Zdzisław Brezdeń, wicestarosta Witold Niemirowski, Krzysztof Mazurek - przewodniczący Rady Miejskiej w Oławie oraz prezes Zarządu PKS w Oławie S.A. Erwin Monastyrski. Na linii tej jest łącznie 35 przystanków, które znajdują się na terenie następujących miejscowości: Stanowice, Marcinkowice, Zakrzów, Siedlce, Oława, Godzikowice, Maszków, Gać i Psary. Publikujemy rozkład jazdy dla nowych linii autobusowych (patrz niżej).

- Samorząd przywraca i otwiera nowe połączenia autobusowe – mówi starosta Zdzisław Brezdeń. - W dniu 2 września uruchomiliśmy, przy rządowym wsparciu, linie komunikacyjne na trzech nowych trasach. Ale to jest dopiero dobry początek działań w kierunku rozwoju połączeń lokalnych. Przez najbliższe cztery miesiące sytuacja komunikacyjna w naszym powiecie będzie szczegółowo analizowana. Istnieje też szansa, że w przyszłym roku zostaną uruchomione kolejne linie, ale już w ramach związku powiatowo-gminnego.

- Dokładnie przeanalizujemy efektywność nowych połączeń i weźmiemy pod uwagę opinie poszczególnych samorządów w naszym powiecie, ale przede wszystkim będziemy się starać uwzględnić zapotrzebowanie mieszkańców - osób codziennie podróżujących komunikacją zbiorową do miejscowości zlokalizowanych w naszym powiecie - podkreśla szef Zarządu Powiatu. - Dlatego też gorąco zachęcamy mieszkańców do korzystania z nowych połączeń autobusowych! Wykorzystanie przez podróżnych poszczególnych linii, będzie dla nas istotnym sygnałem dotyczącym potrzeby jej dalszego utrzymania.

W ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych w naszym powiecie dopłatą objęte zostaną linie komunikacyjne na trzech nowych trasach:

1. Oława DA (Dworzec Autobusowy) - Oława DA, przez Marcinkowice i Godzikowice;
2. Oława DA - Domaniów, przez Wierzbno;
3. Oława DA - Oława DA, przez Bystrzycę i Jelcz-Laskowice.

Przypomnijmy - starosta oławski Zdzisław Brezdeń zawarł umowę z Wojewodą Dolnośląskim Pawłem Hreniakem, dotyczącą przekazania powiatowi środków z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, na deficytowe linie, obsługiwane przez firmę PKS Oława SA. Uroczystość podpisania stosownych dokumentów, z przedstawicielami dolnośląskich samorządów, które przystąpiły do rządowego projektu, odbyła się we Wrocławiu, w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim, w dniu 27 sierpnia. Zgodnie z umową zawartą z wojewodą, rządowa dopłata wyniesie 33.485 zł, natomiast udział własny powiatu to kwota 25.783 zł.

Pierwsza linia stanowi połączenie: Oława – Domaniów przez Wierzbno, autobus pojedzie trasą przez Stanowice, Marcinkowice, Lizawice, Sobocisko, Janków, Teodorów, Wierzbno, Piskorzów, Piskorzówek, Domaniów, Kończyce, Kurzątkowice, Wyszkowice, Goszczynę, Skrzypnik i Domaniów.
Druga linia będzie realizowała połączenie na trasie: Oława – Marcinkowice – Godzikowice – Oława. Autobus ma wyznaczoną trasę przez Stanowice, Marcinkowice, Zakrzów, Siedlce, Oławę, Godzikowice, Maszków, Gać i Psary.
Dzięki trzeciej linii powiat uzyska nowe połączenie pomiędzy Oławą – Bystrzycą – Jelczem-Laskowicami – Oławą, w związku z czym autobus przejedzie trasę przez Stary Górnik, Janików, Bystrzycę, Wójcice, Biskupice Oławskie, Celinę, Minkowice Oławskie, Miłocice, Kopalinę, Piekary, Jelcz-Laskowice i Stary Otok.

Możliwe, że kolejne działania podjęte przez samorząd sprawią, że kursy autobusów oławskiego PKS-u będą docierać do jeszcze większej ilości miejscowości w naszym powiecie. Dla wygody mieszkańców, w miarę możliwości, będą zatrzymywać się w takich lokalizacjach, w których jest największe zapotrzebowanie na nie wśród pracowników zakładów pracy zlokalizowanych na terenie naszego powiatu oraz uczniów dojeżdżających do szkół.

Warto więc już dzisiaj przesiąść się z samochodu i stale korzystać z nowych połączeń autobusowych PKS, z korzyścią dla środowiska i portfela!

Ruszyły powiatowe przewozy pasażerskie

Ruszyły powiatowe przewozy pasażerskie

Ruszyły powiatowe przewozy pasażerskie

Ruszyły powiatowe przewozy pasażerskie

Ruszyły powiatowe przewozy pasażerskie

Ruszyły powiatowe przewozy pasażerskie

Ruszyły powiatowe przewozy pasażerskie

Ruszyły powiatowe przewozy pasażerskie

Ruszyły powiatowe przewozy pasażerskie

Ruszyły powiatowe przewozy pasażerskie

Ruszyły powiatowe przewozy pasażerskie


 

 

 Ruszyły powiatowe przewozy pasażerskie

 


 

 

 Ruszyły powiatowe przewozy pasażerskie

 


 

Ruszyły powiatowe przewozy pasażerskie


 

Pdf
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ