SP OŁAWA

naglowek-cover.png
Baner nagłówkowyBaner nagłówkowyBaner nagłówkowy
Miasto Oława
Miasto i Gmina Jelcz-Laskowice
Gmina Oława
Gmina Domaniów
Temperatura powietrza
13,8°C
Temperatura odczuwalna
11,4°C
  Wilgotność powietrza
51,0%
  Ciśnienie Atmosferyczne
1 005,5hPa
         Prędkość wiatru
6,1m/s
Kierunek wiatru
W
meteo stacja
meteo
Punkty szczepień w powiecie.jpg
Kolejka KM.png
Portal mapowy.png
Przewodnik.png
Lex2.png
BZK.png
Biuro rzeczy.png
Dyzury aptek2.png
Patronat2.png
Album przyroda powiatu.png
Powiat w liczbach2 - baner.png
PCPR.png
PUP.png
PZD.png
RODO5.png
EPUAP.png
Baner1.png
ZPP2.png
baner info3.png
Dziennii.png
grafika
Powiązane galerie:
grafika
Czwartek  /  11-07-2019
liczba zdjęć: 33
Remonty na drogach powiatu oławskiego – ciąg dalszy…
Poniedziałek  /  15-07-2019  /  Ilość wyświetleń: 1354

W ubiegłym tygodniu zaprezentowaliśmy na stronie internetowej pierwszą część fotorelacji z przeglądu dróg powiatowych. Dzisiaj udostępniamy kolejne zdjęcia obrazujące bieżący stan prac modernizacyjnych realizowanych przez samorząd powiatowy

Przy ulicy Dzierżonia w Oławie niedawno zakończyła się przebudowa odcinka drogi powiatowej nr 1583D o długości 200 metrów. W ramach przebudowy wyrównano i ułożono nawierzchnię z betonu asfaltowego i zbudowano chodnik. Zadanie wykonało Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych Sp. z o.o. z Brzegu. Wartość inwestycji wyniosła 265 565,40 zł. Zadanie dofinansowane zostało kwotą 159 340 zł przez oławski zakład firmy DS. Smith Polska.

Dzierżonia

Dzierżonia

Dzierżonia

 

Przebudowywana jest droga powiatowa nr 1565D na odcinku od Jaczkowic przez Siecieborowice do granicy powiatu. W ramach I etapu remontowany jest odcinek o długości 3,730 km. Przebudowa drogi obejmuje poszerzenie istniejącej nawierzchni do szerokości 6 metrów, wyrównanie i wzmocnienie istniejącej nawierzchni siatką szklaną (3730 mb) oraz ułożenie nowej warstwy ścieralnej z SMA. Na odcinku 148 metrów zbudowane będą chodniki, ponadto oczyszczone zostaną rowy przydrożne, a zjazdy – przebudowane. Powstanie wyniesione przejścia dla pieszych wraz z oznakowaniem aktywnym. Wykonawcą prac jest firma EUROVIA POLSKA S.A. z Kobierzyc. Wartość przedsięwzięcia wynosi 3.255.422,59 zł, a zadanie w 50% finansowane jest z Funduszu Dróg Samorządowych.

 Droga Siecieborowice

Droga Siecieborowice

Droga Siecieborowice

 

Dobiega końca przebudowa drogi powiatowej nr 1933D Zakrzów – granica powiatu – Kotowice. Wyremontowano odcinek o długości ponad 1,4 km. W ramach przebudowy drogi wykonano następujące prace: wyrównano nawierzchnię i ułożono warstwę ścieralną z SMA, zbudowano chodnik po lewej stronie w Zakrzowie (187 mb), wykonano pobocza. Oczyszczono i pogłębiono rowy przydrożne (2681 mb), przebudowano zjazdy. Zostanie także wymienione oznakowanie poziome i pionowe. Zamontowany zostanie radar z aktywną tablicą o zmiennej treści, informującą o prędkości pojazdów. Wykonawcą prac, podobnie jak wyżej wspomnianego przedsięwzięcia drogowego, jest firma EUROVIA POLSKA S.A. Wartość inwestycji wynosi 975 364,44 zł. Zadanie w 50% finansowane jest z Funduszu Dróg Samorządowych.

 Kotowice

Kotowice

Kotowice

 

Na przebudowę drogi nr 1595D w Domaniowie zapisano w budżecie powiatu kwotę 750.000 zł. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „ZURB” s.c. z Borowa, które w przetargu nieograniczonym przedstawiło najkorzystniejszą ofertę, ma czas na realizację przedsięwzięcia do końca października br. W ramach zadania wyremontowany zostanie odcinek o długości 0,5 km. Zakres robót obejmuje m.in. ułożenie nowych krawężników, ścieku z kostki betonowej, obrzeży betonowych oraz wykonanie chodników z kostki brukowej betonowej. Wyrównana będzie istniejąca podbudowa z betonu asfaltowego. Położona zostanie warstwa ścieralna, wykona się kanalizację deszczową oraz wyniesione przejście dla pieszych, a także oznakowanie pionowe, pobocza i trawniki.

Droga w Domaniowie

Droga w Domaniowie

Droga w Domaniowie


 

 

 

Pdf
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ