Inauguracyjna sesja Rady Powiatu w Oławie
Środa  /  21-11-2018  /  Ilość wyświetleń: 1434

Rada wybrała Prezydium i Zarząd Powiatu

We wtorek 20 listopada, podczas sesji rozpoczynającej VI kadencję Rady Powiatu w Oławie (2018-2023) radni złożyli ślubowanie. Następnie wybrali Tadeusza Kułakowskiego na stanowisko przewodniczącego Rady Powiatu. Na funkcję starosty oławskiego ponownie wybrano Zdzisława Brezdenia. Będzie to jego trzecia z rzędu kadencja. Zdzisław Brezdeń był już starostą w latach 2010-2014 oraz 2014-2018. Funkcję wicestarosty objął Witold Niemirowski. Wybrano także członków Zarządu Powiatu: Władysława Czubaka, Wiesławę Pohoriło oraz Mariusza Olender.

Zdzisław Brezdeń ponownie starostą, Tadeusz Kułakowski przewodniczącym Rady Powiatu

DYŻURY STAROSTY

Starosta oławski Zdzisław Brezdeń przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków, po wcześniejszym umówieniu i ustaleniu godziny w sekretariacie starostwa: w środy od godziny 15.00 do 17.00 oraz w piątki od godz. 8.00 do 10.00 (pokój nr 201).

DYŻURY PRZEWODNICZĄCEGO RADY POWIATU

Przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Kułakowski przyjmuje interesantów w środy, w godzinach od 15.00 do 16.00, w pokoju nr 2 na parterze Starostwa Powiatowego w Oławie (budynek „A”, Biuro Rady), telefon 71-301-15-40.

Przypominamy, że zgodnie z art. 15 ust. 1a ustawy o samorządzie powiatowym z dnia 5 czerwca 1998 r. (Dz. U z 2018 r. poz. 995) obrady VI kadencji Rady Powiatu w Oławie będą transmitowane na żywo. Materiał wideo będzie można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP), stronie internetowej www.starostwo.olawa.pl oraz na naszym kanale na YouTubie.

Przejdź do kanału "Powiat Oławski" na YouTubie (KLIKNIJ TUTAJ).

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Tadeusz Kułakowski

Fot.: Przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Kułakowski podczas głosowania ws. wyboru starosty oławskiego.

Starosta

Fot.: Zdzisław Brezdeń będzie ponownie wybrany starostą oławskim.

Witold Niemirowski

Fot.: Wicestarostą powiatu oławskiego wybrano Witolda Niemirowskiego.

Prezydium

Fot.: Od lewej wicestarosta powiatu oławskiego Witold Niemirowski, starosta oławski Zdzisław Brezdeń, przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Kułakowski.

Zarząd Powiatu

Fot.: Skład Zarządu Powiatu: od lewej Mariusz Olender, szef zarządu Zdzisław Brezdeń, Wiesława Pohoriło, wicestarosta Witold Niemirowski oraz Władysław Czubak.