SP OŁAWA

naglowek-cover.png
Baner nagłówkowyBaner nagłówkowyBaner nagłówkowy
Miasto Oława
Miasto i Gmina Jelcz-Laskowice
Gmina Oława
Gmina Domaniów
Temperatura powietrza
13,8°C
Temperatura odczuwalna
11,4°C
  Wilgotność powietrza
51,0%
  Ciśnienie Atmosferyczne
1 005,5hPa
         Prędkość wiatru
6,1m/s
Kierunek wiatru
W
meteo stacja
meteo
Kolejka KM.png
Portal mapowy.png
Przewodnik.png
Lex2.png
BZK.png
Biuro rzeczy.png
Dyzury aptek2.png
Patronat2.png
Album przyroda powiatu.png
Powiat w liczbach2 - baner.png
PCPR.png
RK3.png
PUP.png
PZD.png
RODO5.png
EPUAP.png
Baner1.png
ZPP2.png
baner info3.png
Dziennii.png
grafika
Starosta Zdzisław Brezdeń „Samorządowcem 20-lecia”
Wtorek  /  02-10-2018  /  Ilość wyświetleń: 821

Honorowa statuetka i tytuł „Samorządowiec 20-lecia" dla starosty Zdzisława Brezdenia

Związek Powiatów Polskich przyznał staroście oławskiemu Zdzisławowi Brezdeniowi tytuł „Samorządowca 20-lecia” oraz honorową statuetkę "za szczególny wkład w rozwój lokalny, a także działalność na płaszczyźnie ogólnopolskiej"

Związek Powiatów Polskich to ogólnopolskie stowarzyszenie powiatów mające za zadanie obronę ich wspólnych interesów. ZPP skupia obecnie 315 powiatów i miast na prawach powiatów. Prezesem Związku Powiatów Polskich, największej organizacji tego typu w Polsce, jest starosta bocheński Ludwik Węgrzyn, a w imieniu Zarządu stowarzyszenia wyróżnienie podczas sesji Rady Powiatu w Oławie w dniu 26 września wręczył staroście Zdzisławowi Brezdeniowi członek Zarządu ZPP - starosta średzki Sebastian Burdzy.

„Za szczególny wkład w rozwój lokalny, a także działalność na płaszczyźnie ogólnopolskiej, Zarząd ZPP przyznaje Honorową Statuetkę Związku Powiatów Polskich Panu Zdzisławowi Brezdeniowi. Jednocześnie Wyróżnionemu przyznany zostaje tytuł Samorządowiec 20-lecia” – czytamy w uchwale Nr 114/HS/18 Zarządu V kadencji Związku Powiatów Polskich z dnia 3 sierpnia 2018 roku.

Wyróżnienie to nadaje Związek Powiatów Polskich w roku, w którym obchodzimy jubileusz 20-lecia funkcjonowania powiatów.

W uzasadnieniu uchwały podano m.in.: „Zdzisław Brezdeń jest cenionym samorządowcem, niemal całe życie zawodowe związał z pracą na rzecz rozwoju społeczności lokalnej. Posiadane doświadczenie samorządowe, umiejętność korzystania ze zbiorowej mądrości, skuteczna realizacja nakreślonych celów, budowanie demokracji lokalnej, jak i zaangażowanie w rozwiązywaniu problemów zwykłych ludzi wpłynęły na wypracowanie opinii dobrego gospodarza, przyniosły szacunek i zaufanie społeczności lokalnej, jak również samorządowców (…)". W znakomitej większości lat pracy zawodowej Zdzisław Brezdeń związany był i jest z działalnością publiczną i społeczną, służącą rozwojowi wspólnoty lokalnej, idei samorządności i upowszechnianiu postaw patriotycznych (…)". Zdzisław Brezdeń jest człowiekiem cieszącym się dużym autorytetem oraz życzliwością w środowisku lokalnym. Poprzez wytrwałość i umiejętność w dążeniu do realizacji zadań planowanych i oczekiwanych przez społeczność miasta, gmin i powiatu, wspólnym wysiłkiem umacnia w mieszkańcach przekonanie, że polska samorządność jest ważną i piękną częścią rzeczywistości małych, lokalnych Ojczyzn (...)".

Rok 2018 jest dla samorządów terytorialnych czasem szczególnym. 100 lat temu Polska odzyskała Niepodległość. W tamtym okresie odradzał się także samorząd terytorialny, będący fundamentem wolnego państwa polskiego. Z kolei 20 lat temu, 5 czerwca 1998 roku, uchwalona została ustawa o samorządzie powiatowym.


Fot.: Starosta oławski Zdzisław Brezdeń z wyjątkowym tytułem „Samorządowiec 20-lecia”. Do rąk starosty oławskiego trafiła również Honorowa Statuetka Związku Powiatów Polskich. Wyróżnienie podczas sesji Rady Powiatu w Oławie w dniu 26 września wręczył staroście Zdzisławowi Brezdeniowi członek Zarządu ZPP - starosta średzki Sebastian Burdzy

Starosta oławski Zdzisław Brezdeń z wyjątkowym tytułem „Samorządowiec 20-lecia”

Starosta oławski Zdzisław Brezdeń z wyjątkowym tytułem „Samorządowiec 20-lecia”

Starosta oławski Zdzisław Brezdeń z wyjątkowym tytułem „Samorządowiec 20-lecia”

Uchwała Nr 114/HS/18 Zarządu V kadencji Związku Powiatów Polskich z dnia 3 sierpnia 2018 roku 

Statuetka i tytuł „Samorządowiec 20-lecia


Pdf
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ