SP OŁAWA

naglowek-cover.png
Baner nagłówkowyBaner nagłówkowyBaner nagłówkowy
Miasto Oława
Miasto i Gmina Jelcz-Laskowice
Gmina Oława
Gmina Domaniów
Temperatura powietrza
13,8°C
Temperatura odczuwalna
11,4°C
  Wilgotność powietrza
51,0%
  Ciśnienie Atmosferyczne
1 005,5hPa
         Prędkość wiatru
6,1m/s
Kierunek wiatru
W
meteo stacja
meteo
Kolejka KM.png
Portal mapowy.png
Przewodnik.png
Lex2.png
BZK.png
Biuro rzeczy.png
Dyzury aptek2.png
Patronat2.png
Album przyroda powiatu.png
Powiat w liczbach2 - baner.png
PCPR.png
PUP.png
PZD.png
RODO5.png
EPUAP.png
Baner1.png
ZPP2.png
baner info3.png
Dziennii.png
grafika
Przegląd inwestycji powiatowych
Poniedziałek  /  07-10-2019  /  Ilość wyświetleń: 1026

Przedstawiciele samorządu Powiatu Oławskiego przeprowadzili pod koniec września przegląd kilku inwestycji, realizowanych w zakresie infrastruktury drogowej oraz bazy edukacyjnej i sportowej.

Przebudowa boiska szkolnego przy budynku sali gimnastycznej LO

Już niedługo uczniowie z oławskiego „Ogólniaka” będą mogli rozegrać mecz na wyremontowanym boisku, świetnie wyposażonym w infrastrukturę sportową. Będzie to wkrótce możliwe, ponieważ dobiega końca przebudowa boiska szkolnego przy budynku sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana III Sobieskiego w Oławie. Jest to I etap przedsięwzięcia, a całe zadanie realizowane jest w ramach szerszego projektu pn.: „Przebudowa lokalnej infrastruktury sportowej szkół Powiatu Oławskiego tj. boiska szkolnego z ogrodzeniem przy budynku sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana III Sobieskiego oraz sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie”.

W dniu 30 września starosta oławski Zdzisław Brezdeń i przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Kułakowski, w ramach przeglądu powiatowych inwestycji, spotkali się z wykonawcami zadania - przedstawicielami firmy „Budmel korty, boiska sportowe Tomasz Molus” oraz z podwykonawcami.

Zakres zamówienia obejmuje m.in. wykonanie miejscowych napraw oraz ułożenie warstwy szczepnej na istniejącym asfalcie o powierzchni 762m² pod boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej. Powstanie ponadto ciąg pieszy z kostki oraz tereny zielone. Zamontowane zostaną ławki, kosze na śmieci, bramki do piłki ręcznej, siatki do siatkówki oraz kosze do koszykówki, a także ogrodzenie - piłkochwyt.

Przy okazji realizacji tego zadania oczyszczono mury przy boisku. Przewidziano także wykonanie oświetlenia zmierzchowego. Obecnie procedowany jest w Ministerstwie Sportu i Turystyki, złożony przez Powiat Oławski, wniosek o dofinansowanie przedsięwzięcia. Wartość robót wynikająca z postępowania przeprowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego, wynosi 462.480 zł brutto. Dodatkowo będzie wykonana nowa droga dojazdowa do sali gimnastycznej i boiska.

To niejedyna inwestycja zaplanowana do wykonania w liceum. Powiat przygotowuje się także do przeprowadzenia termomodernizacji budynku pomocniczego LO (popularnego „Tajwanu”) wraz z przebudową i zagospodarowaniem pomieszczeń. Obecnie trwają procedury związane z tym przedsięwzięciem, m.in. został złożony wniosek do NFOŚiGW w sprawie dofinansowania ze środków funduszu.

Przegląd inwestycji powiatowych

Przegląd inwestycji powiatowych

Przegląd inwestycji powiatowych

Przegląd inwestycji powiatowych

Przegląd inwestycji powiatowych

Przegląd inwestycji powiatowych

Przegląd inwestycji powiatowych

Przegląd inwestycji powiatowych

Przegląd inwestycji powiatowych

Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie

Oszczędniej i cieplej będzie w kolejnej szkole powiatu! W ramach przeglądu inwestycji, realizowanych przez samorząd Powiatu Oławskiego, starosta Zdzisław Brezdeń wraz z dyrektorem Zespołu Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie Jadwigą Braniewską, w dniu 30 września, obejrzeli postęp prac budowlanych, największych od wielu lat, realizowanych w tej placówce w ramach termomodernizacji.

W efekcie termomodernizacji m.in. ocieplone zostały ściany zewnętrzne i stropodach. Wstawiono nową stolarkę okienną. Zadanie obejmuje również modernizację instalacji c.o. i wykonanie zasilania central wentylacyjnych i wentylatorów wywiewnych. Wartość realizowanego projektu, mającego na celu zmniejszenie zapotrzebowania i zużycia energii cieplnej wynosi 3.395.140 zł. Na to zadanie Powiat Oławski pozyskał dofinansowanie w wysokości 1.708.933 zł ze środków Unii Europejskiej, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. - Zespół Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie jest już ostatnią szkołą, prowadzoną przez samorząd Powiatu Oławskiego, w której realizowana jest termomodernizacja – mówi starosta Zdzisław Brezdeń. - Realizacja zadania przyczyni się do efektywniejszego gospodarowania energią cieplną i w efekcie do zmniejszenia jej zapotrzebowania oraz zużycia, co wpłynie na optymalizację ponoszonych kosztów eksploatacji. Dodatkowo budynek zyska nową elewację i tym samym estetyczny wygląd – dodaje szef Zarządu Powiatu.

Budynek, w którym mieści się ZS im. Zjednoczonej Europy w Oławie usytuowany jest w byłym kompleksie koszarowym. Jest to obiekt wolnostojący, w całości podpiwniczony, czterokondygnacyjny, o kubaturze 12.300 m3, o konstrukcji nośnej tradycyjnej – ceglanej, z poddaszem i z dachem czterospadowym, krytym dachówką. Pierwotnym przeznaczeniem obiektu była funkcja militarna. Na przestrzeni lat, zawirowań historycznych i zmian geopolitycznych, mieściły się w tym obiekcie kolejno koszary niemieckie, później polskie, a następnie od 1950 do 1993 roku – stacjonowały tutaj wojska Armii Radzieckiej. Ostatecznie plac i obiekty przy ulicy 3 Maja 18e, z przeznaczeniem na szkołę średnią, przekazano w kwietniu 1993 Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Przez ponad dwa lata (1994 - 1996) równolegle z zajęciami dydaktycznymi prowadzono prace remontowe. Budynek szkolny uroczyście otwarto 4 października 1996 r. Dziś w opisywanym obiekcie znajduje się szkoła średnia, a wiedza jest jedynym orężem, wykorzystywanym w walce o lepsze wykształcenie i przyszłą pracę dla młodzieży. Jednostka nadal jednak nawiązuje do militarnych tradycji, chociażby za sprawą klasy wojskowej, cieszącej się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży.

Przegląd inwestycji powiatowych

Przegląd inwestycji powiatowych

Przegląd inwestycji powiatowych

Przegląd inwestycji powiatowych

Przegląd inwestycji powiatowych

Przegląd inwestycji powiatowych

Przegląd inwestycji powiatowych

Do końca października z kolei potrwa przebudowa pomieszczeń w Zespole Szkół im. Jana Kasprowicza w Jelczu - Laskowicach na potrzeby funkcjonowania Wczesnego Wspomagania Rozwoju. Budżet tego przedsięwzięcia, zaplanowany na 2019 rok to 364.414 zł.


Odebrane kolejne odcinki wyremontowanych dróg


Odcinek drogi powiatowej nr 1565 D Jaczkowice – Siecieborowice – do granicy powiatu, remontowany w ramach etapu I, jest już odebrany. Starosta Zdzisław Brezdeń, przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Kułakowski, członek Zarządu Powiatu Mariusz Olender, kierownik Powiatowego Zarządu Drogowego w Oławie Wojciech Drożdżal, pracownicy PZD oraz przedstawiciele firmy Eurovia Polska S.A. z Kobierzyc, która jest wykonawcą przedsięwzięcia, w dniu 30 września dokonali odbioru końcowego prac związanych z etapem I zadania polegającego na przebudowie drogi powiatowej nr 1565 D. W ramach całego przedsięwzięcia droga będzie wyremontowana na odcinku od Jaczkowic przez Niwnik i Siecieborowice do granicy powiatu oławskiego.

W ramach I etapu przedsięwzięcia wyremontowany został odcinek o długości 3,730 km. Przebudowa drogi obejmowała poszerzenie istniejącej nawierzchni do szerokości 6 metrów, wyrównanie i wzmocnienie istniejącej nawierzchni siatką szklaną (3730 mb) oraz ułożenie nowej warstwy ścieralnej z SMA. Na odcinku 148 metrów zbudowane zostały chodniki, oczyszczono rowy przydrożne, a zjazdy – przebudowano. Powstało wyniesione przejścia dla pieszych wraz z oznakowaniem aktywnym. Wartość przedsięwzięcia, wynikająca z przeprowadzonego postępowania, wynosi 3.255.422,59 zł. Zadanie jest w 50% finansowane z Funduszu Dróg Samorządowych.

Przegląd inwestycji powiatowych

Przegląd inwestycji powiatowych

Przegląd inwestycji powiatowych

Przegląd inwestycji powiatowych

Przegląd inwestycji powiatowych

Przegląd inwestycji powiatowych

Przegląd inwestycji powiatowych

Przegląd inwestycji powiatowych

Przegląd inwestycji powiatowych

Przegląd inwestycji powiatowych


 

Pdf
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ