Maciej Grynienko z kolejnym sukcesem
Poniedziałek  /  11-02-2019  /  Ilość wyświetleń: 692

Mieszkaniec powiatu, zawodnik UKS Orlica Domaniów, zajął III miejsce w lekkoatletycznym mityngu Orlen Cup 2019. Zawody odbyły się 4 lutego w łódzkiej Atlas Arenie

Młody lekkoatleta konkurs rozpoczął od wysokości 200 cm i wszystkie kolejne zaliczał w pierwszych próbach. W czasie wykonywania pierwszego podejścia na 220 cm poczuł lekki ból w stopie i zrezygnował ze skoku na tej wysokości. Zawody zakończył wynikiem 215 cm, co pozwoliło mu zająć trzecią lokatę.

Pierwsze miejsce w konkursie zajął Sylwester Bednarek z RKS Łódź, drugi był Ilia Iwaniuk z Rosji. Obaj uzyskali taką samą wysokość 220 cm.

Obecnie Maciej przebywa na obozie kadry narodowej w Spale, gdzie przygotowuje się do halowych mistrzostw Polski.

Przypominamy, że Starostwo Powiatowe w Oławie wpisując się w ideę rozwijania sportowych pasji, talentów i zainteresowań wśród młodzieży oraz promowania aktywnego i zdrowego stylu życia, wspiera finansowo Macieja Grynienko. Samorząd powiatowy zakupił sprzętu sportowy dla tego młodego lekkoatlety.

Maciej Grynienko

Fot. z archiwum Macieja Grynienko.