Powiązane galerie:
Czwartek  /  13-09-2018
liczba zdjęć: 40
Szesnasta spartakiada już za nami
Czwartek  /  13-09-2018  /  Ilość wyświetleń: 669

Za nami kolejna, już XVI Spartakiada Osób Niepełnosprawnych. Impreza zorganizowana została w dniu 8 września na stadionie miejskim w Oławie pod patronatem Starosty Oławskiego Zdzisława Brezdenia. Spartakiada to prawdziwe święto sportu, tolerancji i integracji z osobami niepełnosprawnymi, któremu towarzyszy duch szlachetnej rywalizacji sportowej, rodzinna atmosfera i żywiołowy doping

Wyśmienita zabawa trwała kilka godzin (od 10:00 do 13:00), a uczestnicy swoją postawą udowodnili, że pomimo wielu trudności, z jakimi muszą się borykać w życiu codziennym, potrafią świetnie się bawić, rywalizować i odnosić sukcesy.

W Spartakiadzie udział wzięły instytucje oraz organizacje pozarządowe działające na rzecz osób niepełnosprawnych. W trakcie imprezy można było się zapoznać z twórczością podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Oławie, Koła Polskiego Związku Niewidomych w Oławie, Zespołu Szkół Specjalnych w Oławie, Fundacji „Krok po Kroku”, Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Tęcza” w Oławie oraz Środowiskowego Dom Samopomocy w Oleśnicy Małej. Uczestnicy rywalizowali w ośmiu konkurencjach: rzucie beretem, nawlekaniu korali na czas, torze przeszkód, rozpoznawaniu kształtów, strzale do bramki, quizie muzycznym, grze w kręgle oraz strzelaniu do celu.

Po trudach zmagań sportowych na wszystkich czekał słodki poczęstunek i pyszny bigos przygotowana przez Firmę Handlowo Usługową „Sami Swoi”. Następnie uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Oławie zaprezentowali układ taneczny, taniec z szarfami oraz występ wokalny. Ponadto Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oławie zademonstrowała specjalne okulary (narkogogle i alkogogle), które sprawiają, że świat wygląda podobnie jak po wypiciu alkoholu lub po spożyciu narkotyków. Na koniec imprezy zwycięzcy w poszczególnych kategoriach sprawnościowych otrzymali medale, dyplomy i nagrody.

Organizatorzy dziękują za udział w imprezie:

• Starostwo Powiatowe w Oławie,
  • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Oławie,
  • Dom Pomocy Społecznej w Oławie,
  • Zespół Szkół Specjalnych w Oławie,
  • Koło Polskiego Związku Niewidomych w Oławie,
  • Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Oddział w Oławie,
  • Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Tęcza” w Oławie,
  • Fundacja „Krok po kroku” w Oławie,
  • Fundacja „Iskierka Nadziei” w Oławie,
  • Środowiskowy Dom Samopomocy w Oleśnicy Małej,
  • Fundacja „Pomaluj mi Świat”,
  • Polski Związek Głuchych.