Punkty szczepień w powiecie.jpg
Badania przesiewowe nauczycieli
Wtorek  /  12-01-2021  /  Ilość wyświetleń: 104

W związku z poleceniem Głównego Inspektora Sanitarnego, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Oławie zorganizował badanie przesiewowe, na obecność SARS-Cov-2, dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, nauczycieli szkół specjalnych oraz pracowników obsługi administracyjnej szkół.

Badanie rozpoczęło się w dniu 11 stycznia i będzie trwało do 15 stycznia br. Badanie jest dobrowolne i bezpłatne.

Wymazy od wymienionych osób są pobierane w Punkcie Mobilnym zlokalizowanym przy Szpitalu w Oławie. W powiecie oławskim chęć udziału w badaniu zadeklarowało 399 osób.

W celu usprawnienia przebiegu pobierania wymazów oraz skrócenia czasu oczekiwania w kolejce do poboru, ustalono harmonogram zgłaszania się do Punktu Mobilnego (10 osób co 30 minut).

Ulotka dotycząca badań przesiewowych na obecność SARS-Cov-2, dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, nauczycieli szkół specjalnych oraz pracowników obsługi administracyjnej szkół.