Apel o wsparcie w opiece nad pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej w Oławie – AKTUALIZACJA
Piątek  /  13-11-2020  /  Ilość wyświetleń: 135

Drodzy Mieszkańcy powiatu oławskiego! Apel dotyczący pomocy w opiece nad seniorami - pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej w Oławie, który skierowaliśmy do Państwa, spotkał się ze zrozumieniem, zainteresowaniem i odzewem, wynikającym z chęci niesienia pomocy bliźnim. Za to z głębi serca dziękujemy. Otrzymujemy również wiele pytań, dotyczących warunków podjęcia pracy na rzecz pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Oławie.

W naszym powiecie, podobnie jak w całej Polsce, sytuacja epidemiologiczna jest niezwykle dynamiczna i zmienna, a walka z podstępnym wirusem coraz trudniejsza.

Dziś już niestety musimy założyć, że każdy pensjonariusz DPS, którym będą się zajmować osoby przyjęte do pomocy w placówce, jest zakażony Covid-19.

Nie dopuścimy rzecz jasna do sytuacji, w której podopieczni DPS pozostaliby bez pomocy i opieki. Stąd apel - każda osoba, która jest chętna do pomocy i wie, na czym polega praca z seniorami w DPS oraz w warunkach covidowych, jest bardzo proszona do zgłaszania się do oławskiego DPS-u.

Prośba kierowana jest do osób, które:

- mają skończone 18 lat,

- wiedzą na czym polega praca z seniorami, m.in. potrafią prawidłowo zmienić pampersa oraz umyć pacjenta,

- wiedzą jak umiejętnie dokonywać czynności higienicznych mieszkańców DPS,

- potrafią prawidłowo podnosić i sadzać osoby starsze i chore,

- wiedzą jak karmić, oraz jak pomóc przy jedzeniu osobom starszym i chorych.

Sytuacja w DPS staje się coraz bardziej dramatyczna – jego mieszkańcy należą do grupy wysokiego ryzyka, a ze względu na postępującą pandemię, w każdej chwili mogą pozostać bez opieki. Potrzebna jest każda para rąk. Osoby gotowe do pomocy w tej trudnej sytuacji proszone są o kontakt z dyrekcją placówki:

Tel: (0-71) 313-01-10

Fax: (0-71) 313-01-10 wewn. 22

E-mail: oraz .

Mieszkańcy, którzy zgłoszą się i zakwalifikują, za świadczona pracę otrzymają stosowne wynagrodzenie. Wszystkie warunki pracy podane zostaną podczas rozmowy telefonicznej.