Starosta odwołuje alarm powodziowy na terenie powiatu oławskiego
Sobota  /  24-10-2020  /  Ilość wyświetleń: 206

Komunikat Starosty Oławskiego na godz. 10:00 - 24.10.2020 r.

W oparciu o aktualną sytuację hydrologiczną na rzekach Odrze i Oławie z dniem 24 października 2020r. od godziny 10:00 odwołuję alarm powodziowy na terenie powiatu oławskiego.

Jednocześnie wprowadzam stan pogotowia przeciwpowodziowego dla Miasta Oława, Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice, Gminy Oława

Informuję ponadto, iż nadal zablokowana jest droga wojewódzka 455 na odcinku Jelcz-Laskowice – Oława (objazd wytyczony przez Minkowice Oławskie), oraz powiatowa nr 1549 D na odcinku Janików – Hanna – skrzyżowanie z drogą nr 455.

W momencie otrzymania pozytywnej opinii Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei na użytkowanie drogi wojewódzkiej nr 455 – poinformujemy Państwa o tym w odrębnym komunikacie.

Do odwołania obowiązuje także zakaz wstępu na wały przeciwpowodziowe w powiecie oławskim.

Chciałbym jednocześnie serdecznie podziękować władzom, służbom, Powiatowemu Centrum Zarządzania Kryzysowego za zaangażowanie, pracę i trud włożony w realizację zadań w trakcie obowiązywania alarmu powodziowego.

Słowa podziękowania kieruję również do mieszkańców powiatu oławskiego za Państwa czujność, spostrzegawczość oraz przekazywanie informacji, które w bezpośredni sposób przyczyniły się do szybkiej i sprawnej reakcji powiatowych służb w reakcji na zaistniałe zagrożenia.

Zdzisław Brezdeń
Starosta Oławski