Komunikat Starosty Oławskiego w sprawie sytuacji hydrologicznej
Piątek  /  23-10-2020  /  Ilość wyświetleń: 138

Aktualnie sytuacja (stan na godz. 11.00) na rzece Odra w m. Oława jest stabilna i z godziny na godzinę poprawia się.

Stan wody na wodowskazie Oława most wynosi 632 cm i na przestrzeni ostatnich 12 godzin spadł o 40 cm. W chwili obecnej zauważalna jest wyraźna tendencja spadkowa.

Prognoza otrzymana z IMGW-PIB na dzień 24.10.2020 r. na godz. 08:00 przewiduje stan wody na rz. Odra (wodowskaz most Oława) 555 cm – co pozwala z dużym optymizmem patrzeć na najbliższą sytuację hydrologiczną na terenie powiatu oławskiego.

Jednocześnie pragnę poinformować mieszkańców, iż w dniu dzisiejszym wystąpiłem z pismem do Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu celem przeprowadzenia czynności (przegląd, ekspertyza) związanych z otwarciem drogi wojewódzkiej 455 Oława - Jelcz-Laskowice.

Ponadto przywrócony został ruch na drodze leśnej stanowiącej przedłużenie ul. Bażantowej w Oławie (tzw. „Agrafka”).

Starosta Oławski Zdzisław Brezdeń