KOMUNIKAT dotyczący zrzutu wody na zbiorniku Nysa
Niedziela  /  18-10-2020  /  Ilość wyświetleń: 194

Z uwagi na docierające do władz i służb w powiecie informacje o zaniepokojeniu mieszkańców naszego powiatu zrzutem wody na zbiorniku Nysa informujemy, iż:

• dzisiaj IMGW-PIB - Biuro Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych, przesłało prognozę stanów wód na wodowskazie most Oława uwzględniającą założenia utrzymania obecnego odpływu ze zbiornika Racibórz Dolny oraz odpływu ze zbiornika Nysa od godziny 08:00 dnia 18.10.2020 r.

• Prognoza stanów wody na godz. 08:00 dnia 19 października dla m. Oława wynosi 685 cm, na dzień 20 października 665 cm, przy obecnym stanie - godz. 12:00 dnia dzisiejszego - 696 cm.

• W praktyce oznacza to, iż pomimo zwiększonego odpływu wody ze zbiornika Nysa poziom wody na rz. Odra na wodowskazie w Oławie powinien powoli i systematycznie opadać.