Jelczańska szkoła włącza się do konkursu grantowego
Piątek  /  18-09-2020  /  Ilość wyświetleń: 181

Jelczańska szkoła włącza się do konkursu grantowego Fundusz Toyoty "Dobre Pomysły Zmieniają Nasz Świat". Ideą przedsięwzięcia jest wspieranie ciekawych i oryginalnych projektów organizacji non-profit podejmowanych na rzecz społeczności lokalnej

Spotkanie inaugurujące kolejną edycję grantu odbyło się 16 września w Zesple Szkół im. Jana Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach. Ta placówka będzie wykonawcą projektów przygotowanych przez swoich uczniów. W spotkaniu wziął udział wicestarosta Witold Niemirowski, który z dużym uznaniem wypowiadał się o tej interesującej inicjatywie.

- Cieszymy się, że to jest to kolejna inicjatywa, tak ważna w naszym powiecie, którą realizuje Toyota. Teraz dzieje się znacznie więcej, odkąd jest z nami pani dyrektor ta współpraca jest większa - mówił wicestarosta Witold Niemirowski. -To powoduje, że szkoła jest lepiej postrzegana w naszym powiecie. Bardzo cieszymy się, że fundusz zawitał do powiatu oławskiego. Inicjatywa jest warta rozpowszechnienia, wierzymy, że inne zakłady, też wezmą przykład z Państwa.

Uczniowie w profesjonalny sposób będą przekładać projekty pod okiem nauczycieli. Finalnie prace zostaną ocenione przez prezydium -W powiecie oławskim generują się tylko dobre pomysły. Nasza szkoła jest tego przykładem, nie boi się wyzwań. Będziemy wykonawcami, aby zwizualizować Państwa pomysły w przestrzeni publicznej. Służymy pomocą, chcemy rozwijać się poprzez edukację wchodząc w te projekty. Jesteśmy partnerem, aby w sposób profesjonalny pod względem architektonicznym przełożyć to wszystko w grafice komputerowej. Finalnie prezydium oceni prace, najlepsze zostaną wybrane pod względem merytorycznym i gotowym czy będzie możliwość do zrealizowania ich na terenie powiatu oławskim - mówiła dyrektor ZS w Jelczu-Laskowicach Agnieszka Żak. - Czekamy na Państwa pomysły, wnioski i jesteśmy gotowi do pracy. Zmieniajmy świat na lepsze, wdrażajmy zmiany, nie bójmy się tego. Edukacja właśnie na tym polega, żeby łączyć siły praktyczne właśnie ze światem edukacji.

Kryteria oceny konkursu promują projekty, które:

• są zbieżne z priorytetami Toyoty:

• Ekologia: np. ścieżki i ogrody dydaktyczne, ogródki warzywne, zielarskie, „hotele” dla owadów itp.,

• Edukacja techniczna: np. doświadczalne mini-parki nauki itp.,

• Sport i promocja zdrowego trybu życia: np. obiekty sportowe i rekreacyjne, ścieżki zdrowia itp.

• Bezpieczeństwo na drogach: np. obiekty poprawiające bezpieczeństwo (ogrodzenia, sygnalizatory, znaki itp.) , tory nauki jazdy na rowerze itp.,

• Mobilność/swoboda poruszania się: np. obiekty małej architektury związanej z środkami poruszania się (wiaty, stojaki, punkty ładowania) itp.

• wykazują się pomysłowością/innowacyjnością,

• pozostawiają trwałe, fizyczne zmiany w otoczeniu,

• zaspokajają potrzeby i/lub rozwiązują problemy lokalnej społeczności,

• zakładają wsparcie finansowe, organizacyjne lub materialne wielu partnerów,

• realizowane są z zaangażowaniem i wsparciem społeczności lokalnej,

• realizowane przy współudziale pracowników fabryki Toyoty,

• są dokładne pod kątem planowania, w tym budżetu oraz zagospodarowana przestrzennego.

Konkurs został ogłoszony 7 września, organizatorzy na wnioski czekają do 31 października do godziny 15:00 - Ideą funduszu było przywracanie do życia i do funkcjonowania starych parków, podwórek, ścieżek zdrowia, małych obiektów sportowych - mówił Grzegorz Górski z fabryki Toyoty.

Źródło: Olawa24.pl.

Na sali siedzą uczestnicy spotkania dot. grantów Toyoty.