Starosta wręczył nauczycielom awanse zawodowe
Środa  /  26-08-2020  /  Ilość wyświetleń: 189

Dzisiaj starosta oławski Zdzisław Brezdeń wręczył akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczycielom, którzy zdali egzaminy na stopień nauczyciela mianowanego. To kolejny etap w ich karierze zawodowej

W spotkaniu, które odbyło się w oławskim starostwie, uczestniczyli również wicestarosta Witold Niemirowski oraz naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia Małgorzata Łagowska.

Akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego otrzymali po przeprowadzeniu postępowania egzaminacyjnego. W trakcie egzaminu nauczyciele przedstawiają swój dorobek zawodowy oraz odpowiadają na pytania, zadawane przez członków komisji, powołanych przez Zarząd Powiatu w Oławie. Egzamin poprzedza trwający 2 lata i 9 miesięcy staż, kończący się pozytywną oceną, wystawianą przez dyrektora szkoły. Kolejnym etapem w karierze zawodowej nauczyciela i następnym wyzwaniem dla nowo mianowanych, jest stopień nauczyciela dyplomowanego.

Podczas spotkania w starostwie nauczyciele złożyli uroczyste ślubowanie: - Ślubuję rzetelnie pełnić mą powinność nauczyciela wychowawcy i opiekuna młodzieży, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej, kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny, tradycji narodowych, poszanowania Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Ślubowanie można złożyć z dodaniem słów: „Tak mi dopomóż Bóg".

Lista awansowanych nauczycieli:

• Agnieszka Orleańska - nauczyciel języka angielskiego - Zespół Szkół Specjalnych im. Ireny Komorowskiej w Oławie.

• Paulina Oleńczak - nauczyciel rewalidant - Zespół Szkół Specjalnych im. Ireny Komorowskiej w Oławie.

• Malwina Domaradzka - nauczyciel wychowawca Zespołu Edukacyjno Tarapeutycznego - Zespół Szkół Specjalnych im. Ireny Komorowskiej w Oławie.

• Kamila Turała - nauczyciel języka angielskiego - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie.

• Łukasz Galus - nauczyciel języka angielskiego - Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Oławie.

Od lewej widzimy nauczuciela, który przyjmuje gratulacje od stojącego po prawej starosty oławskiego.

Od lewej widzimy nauczuciela, który przyjmuje gratulacje od stojącego po prawej wicestarosty.

Nauczyciel odczytuje ślubowanie.

Od lewej widzimy nauczuciela, który przyjmuje gratulacje od stojących po prawej wicestarosty i starosty oławskiego.

Zdjęcie grupowe. Po prawej stoi starosta oławski, w środku znajdują się wyróżnieni nauczyciele, a po lewej widzimy wicestarostę.