Życzenia dla maturzystów
Piątek  /  17-01-2020  /  Ilość wyświetleń: 396

Drodzy uczniowie klas maturalnych! Trwa wielkie odliczanie dni dzielących Was od egzaminów dojrzałości. Po odbywających się w styczniu i lutym studniówkach, rozpoczniecie maraton nauki, którego uwieńczeniem będzie majowa matura. Bal studniówkowy to zatem ostatni moment, aby myśleć o zabawie i chociaż na chwilę zapomnieć o trudach zdobywania wiedzy. Ten niepowtarzalny okres zaakcentujemy w czwartek 6 lutego o godzinie 12.00, „Powiatowym polonezem maturzystów”.

Jesteśmy przekonani, że studniówka, ten najpiękniejszy bal młodości, utrwali w pamięci najwspanialsze wspomnienia z lat szkolnych. Z pewnością zapamiętacie go na długo, gdyż ten bal jest wyjątkowym spotkaniem uczniów, wychowawców, nauczycieli i rodziców, w niezwykłej oprawie i w niecodziennych okolicznościach.

Wstępujecie powoli w kolejne etapy życia i wkrótce powitamy Was w świecie odpowiedzialnych zachowań i poważnych życiowych wyborów. Podejdźcie do nich z powagą, abyście w przyszłości byli zadowoleni z podjętych teraz decyzji. Nie zapominajcie jednak, że jesteście młodzi, a ten zaczynający się nowy etap to wciąż czas wspaniałej młodości. Może jest to właśnie najciekawszy i najszczęśliwszy okres życia. Przed Wami bardzo ważny egzamin – matura. Jest to przełomowy czas, który niesie ze sobą wiele zmian. Już niebawem opuścicie szkolne mury i rozpoczniecie fascynującą podróż w dorosłe życie, pełną wyzwań i niełatwych wyborów, ale też nowych doświadczeń i radości. Pamiętajcie, że o marzenia trzeba zawalczyć.

Niech zdobyta w szkołach naszego powiatu wiedza stanie się przepustką do pomyślnej przyszłości i przyniesie powodzenie w kolejnych latach. Pamiętajcie, że nawet najbardziej śmiałe marzenia spełniają się, a sukces można osiągnąć tylko własną pracą, wytrwałością w dążeniu do celu oraz wiarą w sens pokonywania trudności. Życzymy Wam, abyście złapali w żagle pomyślne wiatry i nie bali się podejmowania ambitnych wyzwań. Realizujcie swoje marzenia i pasje, zdobywajcie świat - mądrze wykorzystując przekazaną do tej pory wiedzę i umiejętności.

Wszystkim uczniom życzymy zdania matury, egzaminów zawodowych, zdobycia indeksu na upragnioną uczelnię. Wierzymy, że wielu spośród Was po ukończeniu studiów, jako dobrze przygotowani specjaliści w wyuczonych zawodach, zwiąże przyszłość ze swoim rodzinnym powiatem oławskim, aby wziąć odpowiedzialność za kształtowanie jego dobrej przyszłości. Dziękujemy dyrektorom i nauczycielom za wysiłek włożony w przygotowanie młodzieży do egzaminu dojrzałości. Jest on uwieńczeniem Państwa trudu, niech więc jego wyniki będą powodem do dumy i zadowolenia. Rodzicom maturzystów życzymy wiele satysfakcji z osiągnięć dzieci, które dzięki Państwa wsparciu mogą realizować swoje plany i marzenia.

PRZEWODNICZĄCY RADY POWIATU
Tadeusz Kułakowski

STAROSTA OŁAWSKI
Zdzisław Brezdeń