Czwartek  /  31-10-2019  /  Ilość wyświetleń: 529

Utalentowane uczennice ze szkół średnich, prowadzonych przez Powiat Oławski, zostały wyróżnione tytułami: „Maturzysta Roku" i „Technik Roku". Uroczystość odbyła się podczas wczorajszej (30 października) sesji Rady Powiatu w Oławie

Listy gratulacyjne i nagrody, w obecności radnych, wręczyli uczennicom starosta Zdzisław Brezdeń oraz przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Kułakowski. Przedstawiciele samorządu powiatowego pogratulowali zaproszonym na sesję rodzicom wyróżnionych uczniów i podziękowali za trud wychowawczy, który zaprocentował takimi wspaniałymi rezultatami.

„Maturzystą Roku 2019” została Anna Tkacz, absolwentka Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana III Sobieskiego w Oławie. Oprócz tytułu otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 3.000 zł. Uzdolniona uczennica poszczycić się może średnią ocen na świadectwie ukończenia szkoły na poziomie 5,06. Uzyskała ponadto wysoką, bo wynoszącą 96 % średnią ilość punktów procentowych z dwóch przedmiotów pisemnych zdawanych na poziomie rozszerzonym. Otrzymała także wzorową ocenę z zachowania.

„Technikiem Roku 2019” została absolwentka Zespołu Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie Dorota Mazur, którą nagrodzono kwotą 3.000 zł. Ilość punktów procentowych, które otrzymała na egzaminie potwierdzającym kwalifikacje zawodowe, wyniosły – w części pisemnej 91,5%, a w części praktycznej 100 %. Jej średnia ocen ze wszystkich przedmiotów wyniosła 5,17. Utalentowana uczennica otrzymała na świadectwie również wzorową ocenę z zachowania.

Przyznawane nagrody finansowe i tytuły „Maturzysta Roku" oraz „Technik Roku" są elementem programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół średnich, realizowanego przez samorząd Powiatu Oławskiego. Program ma na celu pobudzenie aspiracji edukacyjnych i aktywności młodzieży, promowanie uczniów szczególnie uzdolnionych oraz zachęcanie do uczestnictwa w olimpiadach i konkursach. Tytuły przyznaje uczniom Zarząd Powiatu.

Serdecznie gratulujemy!

Fot.: Starosta oławski Zdzisław Brezdeń i przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Kułakowski składają gratulacje Annie Tkacz - „Maturzystce Roku 2019”

Samorząd powiatowy nagrodził uzdolnione uczennice

Fot.: Gratulacje Dorocie Mazur - „Technikowi Roku 2019” składają starosta oławski Zdzisław Brezdeń i przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Kułakowski