SP OŁAWA

naglowek-cover.png
Baner nagłówkowyBaner nagłówkowyBaner nagłówkowy
Miasto Oława
Miasto i Gmina Jelcz-Laskowice
Gmina Oława
Gmina Domaniów
Temperatura powietrza
13,8°C
Temperatura odczuwalna
11,4°C
  Wilgotność powietrza
51,0%
  Ciśnienie Atmosferyczne
1 005,5hPa
         Prędkość wiatru
6,1m/s
Kierunek wiatru
W
meteo stacja
meteo
Kolejka KM.png
Portal mapowy.png
Przewodnik.png
Lex2.png
BZK.png
Biuro rzeczy.png
Dyzury aptek2.png
Patronat2.png
Album przyroda powiatu.png
Powiat w liczbach2 - baner.png
PCPR.png
RK3.png
PUP.png
PZD.png
RODO5.png
EPUAP.png
Baner1.png
ZPP2.png
baner info3.png
Dziennii.png
grafika
Najlepsze życzenia z okazji Święta Policji
Piątek  /  24-07-2020  /  Ilość wyświetleń: 278

Panie Policjantki, Panowie Policjanci, cywilni Pracownicy Policji KPP w Oławie!

24 lipca obchodzone jest Święto Policji. Przypada ono w rocznicę powołania w 1919 roku polskiej Policji Państwowej. Był to niezwykle ważny akt, służący odrodzonej polskiej państwowości. Przedwojenna Policja Państwowa należała do najlepszych formacji policyjnych w Europie. Polscy policjanci złożyli wiele świadectw patriotyzmu, poświęcenia i męstwa.

Z okazji dorocznego Święta Policji składamy wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom najserdeczniejsze życzenia osobistej i zawodowej pomyślności. To Policjanci zawsze byli i są zawsze jako jedni z pierwszych tam, gdzie trzeba nieść pomoc. Potraficie, nie zważając na trudy i niedogodności, z uporem, konsekwencją i niezbędną wrażliwością realizować podstawową misję Policji. Długa lista sukcesów Policji pokazuje, jak ważna jest Wasza służba dla powiatu, województwa i całego kraju. Doceniamy Państwa profesjonalizm, skuteczność oraz to, jak chronicie nas, mieszkańców powiatu.

Być policjantem to znaczy służyć ludziom i czuwać nad ich bezpieczeństwem. To służba pełna wyzwań, trudnych sytuacji i zagrożeń. Policja stanowi jeden z filarów społecznego ładu, jedną z podstawowych instytucji państwa. Życzymy, abyście nosili Państwo z dumą policyjny mundur, bo oznacza on doniosłą misję publiczną, majestat i autorytet Rzeczypospolitej.

W imieniu władz samorządowych Powiatu Oławskiego składamy serdeczne gratulacje wszystkim policjantom i policjantkom oraz cywilnym pracownikom Policji z KPP w Oławie. Życzymy Paniom i Panom wiele satysfakcji z pełnionej służby, niewyczerpanych sił w realizacji zadań, które przekładają się na poczucie bezpieczeństwa nas wszystkich. Nieustannie walczycie o wzrost wykrywalności przestępstw czy poczucia bezpieczeństwa, niech więc z tą samą dynamiką rośnie w Was poczucie dobrze wykonywanej pracy, wymagającej wyrzeczeń, odporności i odwagi. Niech podjętym działaniom towarzyszy społeczna przychylność, ludzka życzliwość i zrozumienie. Jako samorządowcy z powiatu oławskiego doceniamy Wasz profesjonalizm i skuteczność, życząc jednocześnie zasłużonych, kolejnych awansów, wielu sukcesów oraz wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym dla Państwa, Waszych Rodzin i Bliskich, bez których wsparcia codzienna misja zapewniania bezpieczeństwa byłaby znacznie utrudniona.

Przewodniczący Rady Powiatu
Tadeusz Kułakowski

Starosta Oławski
Zdzisław Brezdeń


Fot.: W ubiegłym roku Komenda Powiatowa Policji w Oławie otrzymała sztandar, ufundowany przez lokalną społeczność, a nadany przez Ministra Spraw Wewnętrznych w 100. rocznicę powstania Policji Państwowej - jako symbol najwyższego uznania za rzetelną i ofiarną służbę funkcjonariuszy oławskiej Policji ...

Na górze napis Święto Policji - 24 lipca. Po prawej stronie herb powiatu oławskiego. Na zdjęciu maszerują policjanci, poczet sztandarowy niesie sztandar ufundowany w zeszłym roku przez społeczność lokalną.


 

Pdf
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ