SP OŁAWA

naglowek-cover.png
Baner nagłówkowyBaner nagłówkowyBaner nagłówkowy
Miasto Oława
Miasto i Gmina Jelcz-Laskowice
Gmina Oława
Gmina Domaniów
Temperatura powietrza
13,8°C
Temperatura odczuwalna
11,4°C
  Wilgotność powietrza
51,0%
  Ciśnienie Atmosferyczne
1 005,5hPa
         Prędkość wiatru
6,1m/s
Kierunek wiatru
W
meteo stacja
meteo
Kolejka KM.png
Portal mapowy.png
Przewodnik.png
Lex2.png
BZK.png
Biuro rzeczy.png
Dyzury aptek2.png
Patronat2.png
Album przyroda powiatu.png
Powiat w liczbach2 - baner.png
PCPR.png
RK3.png
PUP.png
PZD.png
RODO5.png
EPUAP.png
Baner1.png
ZPP2.png
baner info3.png
Dziennii.png
grafika
Powiązane multimedia:
Podjęliśmy wyzwanie! Gaszyn Challenge także w oławskim starostwie
Piątek  /  19-06-2020  /  Ilość wyświetleń: 444

Z satysfakcją przyjęliśmy wyzwanie rzucone nam przez Nadleśnictwo Oława i Komendę Powiatową Policji w Oławie. Pracownicy Starostwa Powiatowego w Oławie na czele ze starostą oławskim Zdzisławem Brezdeniem zgromadzili się na terenie zielonym przed budynkiem urzędu, aby…. wykonać 10 pompek (panowie) i 10 przysiadów (panie). Wszystko to w ramach #Gaszyn Challenge…

To akcja charytatywna promująca pomoc dzieciom cierpiącym na rdzeniowy zanik mięśni. Chodzi w niej o to, żeby wykonać 10 pompek (bądź przysiadów lub skłonów), nagrać krótki film, wrzucić go do Internetu, ale co najważniejsze - przekazać datek na leczenie maluchów.

Tę charytatywną zabawę zainicjowała Ochotnicza Straż Pożarna Gaszyn, aby pomóc choremu na SMA, czyli najcięższą postacią rdzeniowego zaniku mięśni, 18-miesięcznemu Wojtusiowi z Galewic, a następnie, gdy zebrano potrzebną kwotę, kolejnym dzieciakom potrzebującym specjalistycznego, bardzo drogiego leczenia. Dlatego teraz razem pompujemy dla dzieciaków!

Wydarzenie rozpropagowane zostało na terenie całej Polski, a nawet poza jej granicami. W krótkim czasie za robienie pompek wzięli się strażacy, żołnierze, policjanci, pracownicy kolejnych urzędów, instytucji, zakładów pracy. Wykonują je także inne osoby oraz grupy społeczne i zawodowe.

- Do fali pompowania i morza dobra dołącza także nasz samorząd – mówi starosta Zdzisław Brezdeń. - Cieszę się, że mogliśmy w ten sposób pomóc. To wyjątkowa akcja i szczytny cel. Do akcji nominowało nas Nadleśnictwo Oława i Komenda Powiatowa Policji w Oławie. Oczywiście wyzwanie przyjęliśmy i włączyliśmy się do tej szczytnej inicjatywy. Natomiast my serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do niej Redakcję „Gazety Powiatowej – Wiadomości Oławskie”, Bank Spółdzielczy w Oławie oraz Przedsiębiorstwo PKS S.A. w Oławie. Jest to niecodzienne wydarzenie, które pokazuje, ile jest w nas dobra. Dlatego róbmy pompki, przysiady czy też wykonujmy inne formy gimnastyki czy wysiłku fizycznego. Niech ta akcja wesprze jak największą liczbę potrzebujących dzieci. Dziękuję pracownikom naszego urzędu za pomoc i za dokonane wpłaty – podsumowuje starosta.

Gdzie wpłacać pieniądze? Za pośrednictwem strony www.siepomaga.pl/gaszynchallenge

Znajduje się tam lista z podziałem na województwa gdzie możemy wspierać dzieciaki z SMA!

Jak pompuje Powiat Oławski pokazujemy na stronie internetowej www.starostwo.olawa.pl oraz profilu Facebook starostwa.


 


 

 

 

Pdf
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ