Życzenia z okazji Dnia Strażaka
Poniedziałek  /  04-05-2020  /  Ilość wyświetleń: 413

Z okazji „Dnia Strażaka”, przypadającego na dzień 4 maja, w imieniu Rady i Zarządu Powiatu życzymy wszystkim funkcjonariuszom PSP, druhom-ochotnikom oraz pracownikom cywilnym i weteranom pożarnictwa - niewyczerpanej siły, wytrwałości i zrozumienia bliskich oraz satysfakcji, wynikającej ze służby bliźnimŚwięty Florian

Praca w straży pożarnej to nie tylko zawód, ale przede wszystkim misja i wzór bohaterstwa w XXI wieku. Strażacy zwykle najszybciej pojawiają się w miejscach, gdzie jest zagrożone ludzkie życie i udzielają pierwszej pomocy. Ratunek, niesiony drugiemu człowiekowi, często z narażeniem własnego zdrowia, a nawet życia, jest świadectwem wielkiej odwagi i odpowiedzialności. Jest też przykładem wcielania w praktyce najszczytniejszych zasad i wartości. Czy może być coś piękniejszego w życiu człowieka, niż dawanie bliźnim siebie samego? Właśnie takie idee, czerpane wprost od patrona, świętego Floriana, przyświecają strażakom. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i poświęceniu w służbie, jesteście darzeni niezmiennie wysokim uznaniem i zaufaniem społecznym. Niech ta w pełni zasłużona opinia napawa Was dumą i staje się zachętą do dalszej ofiarnej służby, a podejmowanym działaniom zawsze towarzyszy strażacka dewiza: - Bogu na chwałę, ludziom na pożytek!

Wszystkim strażakom, rycerzom świętego Floriana, życzymy samych dobrych i spokojnych dni, aby podejmowany trud był źródłem osobistej satysfakcji i dalszego społecznego uznania, a przede wszystkim, abyście wracali zdrowi z każdej akcji. Wyrazy szacunku kierujemy do Waszych rodzin, za ich wyrozumiałość, wyjątkową cierpliwość, a często i pomoc w przezwyciężaniu przeciwności losu. Aby najbliżsi stanowili niezachwiane oparcie w trudnych chwilach, okazywali wyrozumiałość dla charakteru pełnionej służby, a święty Florian pomagał w wypełnianiu zadań i otaczał rodziny opieką.

Tadeusz Kułakowski
PRZEWODNICZĄCY RADY POWIATU