Doświadczasz przemocy domowej lub potrzebujesz pomocy psychologicznej? Zgłoś się!
Czwartek  /  23-04-2020  /  Ilość wyświetleń: 307

Przypominamy mieszkańcom powiatu oławskiego o możliwości uzyskania pomocy psychologicznej lub otrzymania wsparcia w przypadku doświadczenia przemocy domowej.

POMOC PSYCHOLOGICZNA DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU

W związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemiologicznego, związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa (COVID-19), Starostwo Powiatowe w Oławie uruchomiło dyżury telefoniczne dla mieszkańców powiatu oławskiego, potrzebujących wsparcia oraz porady psychologicznej w obecnej trudnej sytuacji.

Psycholog dyżuruje w następujących dniach:

- poniedziałek: w godz. 12.00 - 14.00, tel. 798-808-269
- środa: w godz. 12.00 - 14.00, tel. 71-318-13-97

WSPARCIE DLA OSÓB DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY DOMOWEJ

Pomimo ogłoszonego stanu epidemii związanego z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 Powiat Oławski nadal realizuje także działania związane z zapewnieniem pomocy i bezpieczeństwa osobom doznającym przemocy domowej. Zadania te są realizowane za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Oławie oraz Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Oławie, Pl. Zamkowy 17, Oława.

Osobom doświadczającym jakiejkolwiek z form przemocy w rodzinie udzielamy pomocy psychologicznej, prawnej i poradnictwa, a w szczególnych przypadkach także schronienia do 3 miesięcy.

Jesteśmy dla państwa dostępni pod numerami telefonów:

512 125 050 (całodobowo)

a także adresem e-mail:

Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne pomocy specjalistycznej udziela się za pomocą rozmów telefonicznych i komunikacji elektronicznej. Tylko w szczególnych przypadkach dopuszcza się kontakt osobisty, po wcześniejszym umówieniu się przez telefon.

Inne ważne numery telefonu:

800 12 00 02 – Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”

116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

112 – telefon alarmowy, Policja.