Punkty szczepień w powiecie.jpg
Kolejny pakiet środków ochronnych trafił do jednostek powiatowych
Środa  /  15-04-2020  /  Ilość wyświetleń: 237

Władze powiatu przekazały dziś jednostkom organizacyjnym kolejne pakiety ochronnych rzeczy, niezbędnych w profilaktyce i przeciwdziałaniu zakażenia koronawirusem.

Transport z niezbędnymi środkami ochronnymi, takimi jak maseczki, rękawice i płyny dezynfekcyjne, trafił m.in. do Domu Dziecka w Oławie, Domu Pomocy Społecznej w Oławie oraz Zespołu Placówek Resocjalizacyjno – Socjoterapeutycznych w Oławie.

- Samorząd Powiatu Oławskiego wraz ze wszystkimi służbami medycznymi i mundurowymi oraz Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego, które są przewidziane do walki z koronawirusem, cały czas pracują, monitorują i nadzorują aktualną sytuację w powiecie oławskim mówi starosta Zdzisław Brezdeń. - Prowadzimy też działania profilaktyczne i prewencyjne – stąd m.in. kolejne dostawy ze środkami ochronnymi dla jednostek, którymi zarządza samorząd powiatowy. Dziękujemy przedstawicielom firm, instytucji i wszystkim osobom, które dotychczas udzieliły nam wsparcia, a także zaangażowały się w zwalczanie zagrożenia epidemiologicznego!

- Jeszcze raz bardzo proszę wszystkich mieszkańców powiatu, abyście w miarę swoich możliwości, pozostali w domach i przestrzegali wszelkich wydawanych zaleceń, w szczególności tych związanych z ochroną i zapobieganiem pandemii koronawirusa – apeluje szef Zarządu Powiatu.

Kolejny pakiet środków ochronnych trafił do jednostek powiatowych