Tarcza Antykryzysowa – wsparcie z ZUS
Wtorek  /  07-04-2020  /  Ilość wyświetleń: 484

Ochrona zatrudnienia oraz zmniejszenie obciążeń i zachowanie płynności finansowej w firmach to główne cele pakietu regulacji, które składają się na Tarczę Antykryzysową

Jakie wsparcie można otrzymać w ZUS?

Jest to m.in. zwolnienie małych firm, zgłaszających do 9 osób do ubezpieczeń społecznych, ze składek za marzec, kwiecień i maj 2020 r., świadczenie postojowe dla osób, które wykonują umowy cywilnoprawne (umowy zlecenia, agencyjne, o dzieło), świadczenie postojowe dla samozatrudnionych oraz ulga w opłacaniu składek bez opłaty prolongacyjnej – odroczenie terminu płatności lub rozłożenie na raty należności z tytułu składek.

Gdzie i w jaki sposób można ubiegać się o wsparcie w ZUS?

Więcej informacji o rozwiązaniach dla biznesu realizowanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, które składają się na Tarczę Antykryzysową przeczytasz na stronie: www.zus.pl

Znajdują się tam m.in. wzory wniosków oraz instrukcje przekazania wniosków za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE ZUS) do ZUS.